Ucuz uçak bileti almaya çalıştı evdeki hesap çarşıya uymadı

Ucuz uçak bileti almaya çalıştı evdeki hesap çarşıya uymadı

Binlerce kişi ucuz uçak bileti almak için bazı internet sitelerini tercih ediyor. Sonrasında akla hiç gelmeyecek sorunlar çıkabiliyor. İrem Şeyma Karadağ da o mağduriyeti yaşayanlardan birisi…

Ailesiyle tatilini İtalya’da geçirmek isteyen avukat İrem Şeyma Karadağ, ucuza bilet buldu ancak küçük bir ihmal yüzünden evdeki hesap çarşıya uymadı.

Toplamda 3 bilet alan Karadağ, iki isimli olduğunu ve bilet alırken sadece bir adını yazdığını söyledi. Hatasını anlayan Karadağ, uçak biletini aldığı internet sitesinin çağrı merkezini aradığında şoke oldu.

Karadağ şöyle konuştu:

‘Benim iki ismim var; Şeyma İrem. Ben İrem ismimi çok fazla kullandığım için İrem’i yazdım, Şeyma’yı yazmayı unutmuşum. Böylelikle bileti aldım sonrasında farkettim ve bunun bir problem olabileceğini düşündüm. Siteyi tekrar aradım.

Üç bileti de iptal ederek ismimi tekrar düzeltebileceğimi, bunun da kişi başı 75 TL’den bilet başına bir ceza miktarı olduğunu ve toplamda 225 TL ceza ödemem gerektiğini söylediler. O biletleri iptal ettirmek zorunda kaldım ve yeni bilet aldım. Bu da bana 225 TL’ye mâl oldu.

Küçük bir hatadan dolayı 225 TL ceza yiyen Karadağ, hakkını aramak için tüketici mahkemesine başvurmak istedi fakat başvuramadı. Çünkü uçak bileti aldığı sitenin adresi yurtdışındaydı ve Türkiye’de de hiçbir temsilcisi yoktu.

Karadağ, “Sitenin adres kısmına girdiğimiz zaman bizi tamamen Yunanistan Atina’da bir adrese yönlendiriyor. Böylece bizim hukuki yollarımız kapanmış oldu” diye konuştu.

UZMANLAR UYARIYOR

Konuyla ilgili uzmanlar, uçak biletinin alımı esnasında harf hatası yapılmamasının altını çizerken, bilet alınan sitenin Türkiye‘de bir muhatabının olup olmadığının araştırılmasını öneriyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.