Uçuşlarının Toplamı 10 Kez Ay’a Gitmekle Eşdeğer

Uçuşlarının Toplamı 10 Kez Ay’a Gitmekle Eşdeğer

40 yıllık iş hayatında, 165 ülkedeki 572 havalimanını ziyaret eden Türk Hava Yolları’nın Budapeşte Satış Müdürü Macaristanlı Andras Földvari, uçmanın kendisi için bir tutku olduğunu söyledi.

17 yaşında uçmaya başlayan ve 2 günlüğüne bile olsa başka bir kıtadaki havalimanını görmek için binlerce kilometrelik yol kat eden, THY’nin sosyal medyada büyük ilgi gören reklam filminde de yer alan THY’nin Budapeşte Satış Müdürü Földvari, THY’de çalışmaktan gurur duyduğunu dile getirdi.

 ”Evliliğimi havaalanlarına borçluyum”

Uçmanın ve havaalanlarının hayatında çok önemli izler bıraktığını, hatta evliliğini bile havaalanlarına borçlu olduğunu kaydetti. 1976 yılında Helsinki’de katıldığı bir eğlence programında oynanan oyun sırasında kazandığı uçak bileti sonucu, o zamanki kız arkadaşına evlenme teklif ettiğini anlattı.

“Yolculuklarda 8 dil öğrendim”

Yaptığı yolculuklarda 8 dil öğrendiğini belirtti “5 bin 417 saat uçakla yolculuk yaptım. Bu da 225 gün, 37 hafta, yaklaşık olarak 10 defa Ay’a gitmek, dünya etrafında ise 93 defa dönmek demek. Toplamda 3,7 milyon kilometre yol kat etmek anlamına geliyor.” dedi.
Yolculuğu ve heyecanı sevdiğini, eşi de aynı sektörde çalıştığı için bir çok ülkeye beraber gittiklerini belirterek, “Eşim de aynı sektörde çalışıyor. Kendisiyle birlikte yaklaşık yüz ülkeyi ziyaret ettik. Çocuklarımla da yaklaşık 70 ülkeye gittik, ama çocuklarım artık uçmaktan bıktı. Onlar aileleriyle ve arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi daha çok seviyor.” diye konuştu.

”İstanbul’da yeni inşa edilen havalimanını çok merak ediyorum”

İstanbul’da inşa edilen dünyanın en büyük havalimanının Türkiye’nin ve THY’nin geleceği için çok önemli olduğunu belirten Földvari, sözlerini şöyle devam etti:
“İstanbul’da yeni inşa edilen havalimanını çok merak ediyorum. En büyük isteklerimden birisi bu havaalimanına ilk gün uçabilmek. Şu an dünyadaki en büyük havalimanı Atlanta’da. Oraya yıllık yaklaşık 90 milyon yolcu uçuyor. Türkiye’nin coğrafi konumu çok iyi. Bir çok şehir İstanbul’a sadece 2-3 saatlik uzaklıkta. Havalimanının şu an yapıldığı yer de çok iyi bir seçim, ayrıca havaalimanının şimdiden demir yolu ile şehre bağlanması çok iyi bir fikir. Bu, THY’nin daha da büyümesi için faydalı olacaktır.”

Földvari, THY’nin başarı hikayesine değinerek, THY’nin Macaristan’da en bilinen ve en çok tercih edilen hava yolu şirketlerinden birisi olduğunu dile getirdi.

“Reklamda oynamak çok güzel bir duyguydu”

Kendisinin de yer aldığı ve sosyal medyada büyük ilgi gören THY reklamı hakkında da konuşan Földvari, “THY’nin reklamında oynamak çok güzel bir duyguydu. Daha önce izlediğim bir THY reklamında dört çocuğun havaalanı inşa etmeleri beni çok etkilemişti. Şahsen, Nuh’un gemisinin indiği Ağrı dağını çok merak ediyordum ve orayı ziyaret etmek istiyordum. Ben de ziyaret edeceğim 500’üncü havaalanın Ağrı’daki havaalanı olması fikrini Levend Bey ile paylaştım. Kendisi de olumlu karşılayınca reklam filmi gerçekleşmiş oldu.” şeklinde konuştu.

THY Budapeşte Ofisi Müdürü Levend Arısoy ise yaptığı açıklamada, Földvari Andras ile 6 yıldır beraber çalıştıklarını kaydederek, ”Földvari Bey yaptığı seyahatlerin tümünü boş zamanlar ve tatillerde yapıyor. Çok uzak yerlere örneğin, Güney Amerika’ya bile 2 günlüğüne gidip gelebiliyor.” diye konuştu.
Földvari’nin yaşadığı tecrübelerin THY için çok kıymetli olduğunu belirten Arısoy, çok gezmiş, görmüş birisiyle bu sektörde çalışmanın çok önemli olduğunu dile getirdi. Arısoy, “Değişik pazarlara hitap etmek istediğimiz zaman arkadaşımız bu konuda çok önemli fikirler veriyor, kendisinin tecrübelerinden oldukça fazla istifade edebiliyoruz.” dedi.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.