Uçuşlar yeniden başlıyor

Uçuşlar yeniden başlıyor

Yetkili, havalimanlarında uçuşların başlaması için hiçbir engelin kalmadığını, heyetlerin havalimanlarının ortak idaresi için gerekli teknik detayları sonuca bağlayacaklarını söyledi.

Irak Kürt Bölgesi’nde geçen Eylül ayında gerçekleşen bağımsızlık referandumuna yaptırımlar kapsamında Bağdat tarafından durdurulan uçuşların yeniden başlaması için bu hafta bir tarih belirlenmesi bekleniyor.

K24’e göre, Irak Ulaştırma Bakanlığı’na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden bir heyetin Erbil’e gelerek, IKBY Ulaştırma Bakanlığı yetkilileri ile Kürdistan havalimanlarında uçuşların başlaması için tarih belirlemek amacıyla görüşmeler gerçekleştireceği bildirildi.

IKBY’nden bir yetkilinin aktardığı bilgilere göre, Irak heyetinin önümüzdeki iki gün içerisinde Erbil’e gelerek konuyla ilgili görüşmelere başlayacak.

Aynı yetkili, havalimanlarında uçuşların başlaması için hiçbir engelin kalmadığını, heyetlerin havalimanlarının ortak idaresi için gerekli teknik detayları sonuca bağlayacaklarını söyledi. (OdaTV)

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.