Üçüncü Havalimanı’nın Yüzde 25’i Bitti

Üçüncü Havalimanı’nın Yüzde 25’i Bitti

Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir, Üçüncü Havalimanı’nın yüzde 25’inin inşaatının tamamlandığını söyledi. Özdemir, projeyle bağlantılı yol, kavşak ve metro inşaatlarının da 2018’de havalimanının açılışına yetişeceğini söyledi.

LİMAK Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve İGA Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Özdemir, yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25’ini tamamladıklarını, 1.8 milyar Euro’luk da harcama yaptıklarını söyledi. Üçüncü Havalimanı’nda çalışmaların hızla devam ettiğini, 2018’in ilk çeyreğinde yeni havalimanının açılışını yapacaklarını anımsattı. Yeni havalimanının şimdiye kadar yüzde 25’ini tamamladıklarını, 1.8 milyar Euro’luk da harcama yaptıklarını dile getiren Özdemir, “Bu hafta pazartesi günü Cumhurbaşkanımız, beraberindeki 4 bakan ile birlikte yeni havalimanına geldi” dedi. Şantiyede 3 saate varan geniş bir toplantı yapıldığı bilgisini veren Özdemir, yeni havalimanındaki örnek bir terminali de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a gösterdiklerine dikkati çekerek, “Cumhurbaşkanımız yeni havalimanını sık sık ziyarete geliyor. Kendisi yeni havalimanında özellikle yerli ürün kullanılması hususunda uyarılarda bulundu. Biz de bu konuda çalışmalar yapıyoruz” dedi..

‘Metro 2018’e yetişecek’

Özdemir, Erdoğan ile yapılan toplantının çok olumlu geçtiğini belirterek, “Projedeki aksaklıkları Sayın Cumhurbaşkanımız bizden önce takip ediyor” dedi. Söz konusu toplantıda yeni havalimanına gidecek metro inşaatının takviminin de belirlendiğini aktaran Özdemir, yolların, kavşakların ve metro bağlantılarının 2018’de açılışa yetişecek şekilde planlandığını dile getirdi.

‘Kur, 2.70’ler seviyesine düşecek’

YENİ havalimanının finansmanı ile ilgili de konuşan Özdemir, söz konusu proje için alınan kredilerin yürümesinde hiç bir problem olmadığını, her şeyin zamanında ilerlediğinin altını çizdi. Özdemir, son dönemde kurda yaşanan oynaklığa ilişkin, “Tahmin ediyorum 22 Mayıs’ta yapılacak AK Parti Kongresi’nden sonra yeni bir hükümet kurulacak ve kur 2.70’lere inecek” dedi.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
mafaky
4 yıl önce

Eğer ki bu 3. Havalimanı denildiği gibi 2018’in ilk çeyreğinde (ya da taahhüt günü olan Ekim 2018 sonunda) açılsın bu bile büyük nimet!… Açıldığı gün (2018 içinde bir gün), eğer oraya da en azından bir metro bağlantısı yapılmış ve yolcu taşıyor vaziyette ise Taksim Meydanı’na gidip “ai..ai” demeye hazırım. Bu sözü Sn. RTE’dan bile duymuş olsam, yine inanamam…