Üçüncü Havalimanında Son Durum Havadan Görüntülendi

Üçüncü Havalimanında Son Durum Havadan Görüntülendi

İlk etabı 29 Ekim’de hizmete girecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’nın yüzde 94’ü tamamlandı. Son durumu havadan görüntülenen havalimanının faaliyete geçmesi için ‘Geçici Kabul Başvurusu’ Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)’ne yapıldı.

Tüm etapları tamamlandığında 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın sıfırdan yapılan en büyük havalimanı olacak İstanbul Yeni Havalimanı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yıllık 90 milyon yolcu kapasiteli ilk etabı 29 Ekim’de hizmete açılacak olan havalimanın şu ana kadar yüzde 94’lük bölümü tamamlandı. 29 Ekim’de gerçekleşecek açılış için yürütülen çalışmaları havadan görüntülendi. Yaklaşık 32 bin kişinin görev yaptığı şantiyede çalışmaların planlandığı gibi ilerlediği belirtildi.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Kemal Karabay

29 Ekimi bekleyin; gökten nur yağacak. Bu hava limanına uçakla gelen ne bir yönetici, ne bir iş adamı, nede bir turist olsun gördüklerinin karşısında “Türkiye için Dünyanın en ileri ülkelerinden biri haline gelmiş gözlerimle gördüm” demekten kendilerini alı koyamayacaktır. Ülkelerine döndüklerinde ise Türkiye’nin imajı ile ilgili milyonlarca TL harcayıp yapamayacağınız tanıtımı yapmış olacaklardır. Ondan sonra Türkiye ile ilgili karalamaların sahiplerinin nasıl itibarlarının yerle bir olduğunu siz seyredin.