UÇMAYAN KAPTANA HAVADAN 90 BİN LİRA!

UÇMAYAN KAPTANA HAVADAN 90 BİN LİRA!

Hava-İş Yönetimi’nin sendika kasasından yaptığı kanundışı ödemeler dudak uçuklatıyor. Yönetime yakın üç sendika temsilcisine tamı tamına 142 bin lira yatırıldı

ALİ Kemal Tatlıbal başkanlığındaki Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava-İş) Genel Yönetim Kurulu’nun, bazı işyeri sendika temsilcilerine sendika kasasından kanundışı ödeme yaptığı ortaya çıktı. Sendikaya ait banka hesap dökümlerine göre Türk Hava Yolları (THY) Uçuş İşletme’de çalışan üç işyeri sendika temsilcisine toplam 141 bin 641 lira 30 kuruş ödeme yapıldı.

ASLAN PAYI KAPTANA

THY Uçuş İşletme’de işyeri sendika temsilcisi olan Kaptan Erkan Kayhan’a sendika tarafından yapılan ödemelerin miktarı dikkat çekiyor. Kayhan’a 15 ayda 16 kez yapılan ve toplamda 89 bin 400 liraya ulaşan ödemeler tarihleriyle birlikte sırasıyla şöyle:

Türk Hava Yolları Uçuş İşletme’de sendika temsilcisi olan kabin amiri Fatih Temel’e ise 6 ayda şu ödemeler yapıldı:

16 AYDA 17 ÖDEME

Erkan Kayhan’dan sonra sendika tarafından en çok ödeme yapılanlar arasında yer alan diğer bir isim ise Türk Hava Yolları Uçuş İşletme’de sendika baştemsilcisi olan kabin amiri Arda Ersümer oldu. Ersümer’e de 16 ayda 17 kez yapılan ve toplamı 42 bin 700 liraya ulaşan ödemeler ve tarihler şu şekilde:

(AYDINLIK)

Geri

6
Kimler Neler Demiş?

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Haram olsunKabin ekibiHalimeK/AKaptan Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Sefa Bey
Ziyaretçi
Sefa Bey

Aydınlık sizden almış haberi. Siz bir ay önce aynı haberi yayınlamıştınız. Temsilciler ile ilgili

0

1
Kaptan
Ziyaretçi
Kaptan

Hakkımı helal etmiyorum bunlara,

2

0
K/A
Ziyaretçi
K/A

Bunlar bizim hakkımızı savunacaklar. Kurta kuzu emanet etmişiz. Haber gerçek ise haram olsun. Zehir zıkkım olsun. İşçi işten atılır aidat odeyen işçiden avukatlık ücreti talep ederler. Erkan efendi Arda efendi Fatih efendiye de paralar cukka. Haram bunlar

1

0
Halime
Ziyaretçi
Halime

Diğer temsilciler duyun bu 3 temsilci sizden daha degerli,bu haber doğruysa yazıklar olsun sendikaya

0

0
Kabin ekibi
Ziyaretçi
Kabin ekibi

Arda ersümer ve gatih temeli tanırım ve herkes gibi severim. Sonucta böyle bir haber karsısonda yalanda olsa bir açıklama yapmaları gerekir. Sustukları sürece haberin doğruluğu kalır.

2

0
Haram olsun
Ziyaretçi
Haram olsun

Erkan kayhan , bu adam kokpitte ekiplerin aldigi az ucretten yakiniyor. Olaylar oyle degilmis megersem:) farkli yerlerden kompanse ediliyor demekki:)
Dur bakalim daha neler cikacak…

0

0