Uçan otomobil, yürüyen uçak derken sırada uçan tren var!

Uçan otomobil, yürüyen uçak derken sırada uçan tren var!

Fransız girişimci Maurice Ricci, Akka Technologies’in CEO’su ve uçakların geleceğiyle ilgili eşsiz bir vizyona sahip. Ricci, trenlerin geleceğine dair büyük projesini açıkladı: Uçan tren.

Fransız girişimci Maurice Ricci, uçak ve treni bir araya getirmeyi düşünüyor. Bu, havada uçabilen ve raylarla seyahat edebilecek bir uçak. Böylece yolcu deneyimi de iyileştirilecek. Bloomberg’le yaptığı bir röportajda Ricci, uçan tren konseptini hava yolculuğunun en büyük isimlerinden biri olan Boeing’e satma şansı bile elde etti.

Akka’nın fütüristik projesi Link&Fly’ın konsept videosu yayınlandı. Kanatları takılıyken, havaalanlarının içinde ve dışında yükselen uçaklardan farklı görünmüyor. Birincil fark, kanatların düzlemin her bir tarafına ayrı ayrı bağlanmaktan ziyade, uçağın silindirik gövdesi üzerinde birbirine bağlanmasıdır.

Uçan trenin gövdesinden, kanatlar ve kokpit ayrılabiliyor. O zaman raylar üzerinde gidebilir. Uçuşların güvenliği ise retina taramayla gerçekleştirilecek.

Muhtemelen Akka’nın fütüristik uçaklarından birine binmek şimdilik imkansız. Uçağın konseptini inşa etmek için bankalar yatırım konusunda ikna edilmeye çalışılıyor. Ricci tasarımın parçalarının gelecekte ticari uçaklara girebileceğini düşünüyor.

Dolayısıyla, bu uçan tren videosunun arkasındaki amaç, muhtemelen şirkete dikkat çekmek. Bu konda başarılı olmuş gibi görünüyorlar.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.