Uçakta Kalp Krizi Endişesi, Yolcu Olay Çıkarttı!

Uçakta Kalp Krizi Endişesi, Yolcu Olay Çıkarttı!

Diyarbakır’dan dün akşam 21.15’te kalıp, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na inmek isteyen uçak, bir yolcunun kalp krizi geçirdiği endişesiyle acil iniş yaptı.

Diyarbakır’dan dün akşam 21.15’te kalıp, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na inmek isteyen Anadolujet uçağı, bir yolcunun kalp krizi geçirdiği endişesiyle geri dönüş yapıp, acil iniş yaptı. Yolcuya ilk müdahale, havaalanında uçakta yapılıp ambulans ile hastaneye kaldırılırken, güvenlik gereği el bagajlarının kontrol edileceği anonsu, bir vatandaşı çileden çıkardı.

Video:

KALKIŞTAN 30 DAKİKA SONRA FENALAŞTI

Alkollü olduğu iddia edilen taşkınlık çıkaran yolcunun görüntüleri bir vatandaşın cep telefonuna saniye saniye yansıdı. Diyarbakır’dan İstanbul Sabmiha Gökçen Havaalanı’na gitmek için annesiyle 21.15’te kalkış yapan Anadolujet uçağında annesi ile birilkte bulunduğunu belirten bir kadın yolcu, kalkıştan 30 dakika sonra bir yolcunun fenalaşması üzerine anons yapıldığını belirtti.

Kimliğinin açıklanmasını istemeyen kadın yolcu, “Ben dün akşam 21.15 Anadolujet Uçağı ile Diyarbakır’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’na gitmek için annemle yola çıktık. Uçak kalktıktan 30 dakika sonra saat 21.40 sıralarında ar bir yolcu fenalaştı. ‘Uçakta doktor var mı?’ diye anons yapıldı. Tesadüf 2 doktor varmış. Doktorlar hemen muayene yaptı. Kalp krizi teşhisi konuldu. Pilot hemen anons etti, acil iniş yapmak için Diyarbakır’a geri dönüyoruz” dediğini belirti.

HOSTESLER KORKTU

Uçağın Diyarbakır’a 22.10 sıralarında iniş yaptığını belirten kadın yolcu, “Çok hızlı bir şekilde ambulans geldi, hastaya ilk müdahale falan, aldılar hastayı. Biz inmedik. Sonra güvenlik gereği el bagajlarını bizler uçağın içindeyken kontrol edileceği anonsu yapıldı. Kontrole başladılar. Orada bizim yanımızda olan ve alkollü olduğu söylenen bir yolcu taşkınlık çıkardı” dedi.

Taşkınlık çıkaran yolcunun tuhaf hareketlerde bulunduğu ve yanındaki koltukta oturan yolcudan içki isteğinde bulunduğu belirtildi. Uçak hosteslerinin el bagajlarını kontrol ederken tepkisini gösteren bu vatandaşın bağırmaya başlayıp, küfür etmeye başladığını belirten kadın yolcu, şunları anlattı: “Hostesler korkup, havaalanı güvenliği çağrıldı. Sonra bu şahıs polisi görünce çıldırdı, ‘beni kimse buradan indiremez. ben inersem herkes iner’ tehditleri savurdu. Havaalanı polisi vatandaşı güçlükle ikna etmeye çalışırken küfür etmeye, saldırmaya çalıştı. Polis, oturduğu yerdeki koltuktan vatandaşı çıkarmaya çalışırken arbede oluştu. Polise saldırmaya kalkınca, diğer polisler de yolcuyu etkisiz hale getirip, indirerek uçaktan indirip, gözaltına aldı” dedi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments