featured

Uçakta içki dolu partiye soruşturma başlatıldı

 

Kanada Ulaştırma Bakanlığı, maskesiz yolcularla dolu bir Sunwing Havayolları uçağının içkili bir partiye sahne olmasının ardından soruşturma başlattı.

Kanada, hastaneleri zorlayan, Quebec ve Ontario’da okulların kapanmasına neden olan yeni Covid vakalarının artmasıyla savaşırken, Montreal’den Cancun’a yapılan uçuşun şok edici görüntüleri çevrimiçi olarak paylaşıldı.

Bildirildiğine yolcular, çok sayıda hava taşımacılığı kuralını ihlal ederek vaping (elektronik sigara), dans ve selfie çekerken filme alındı.

Le Journal de Montréal’in bildirdiğine göre, şimdi para cezaları ve olası uçuş yasaklarıyla karşı karşıyalar ve hepsinin Sunwing ile eve uçmaları yasaklandı.

Kanada Ulaştırma Bakanı Omar Alghabra, Twitter’da, düzenleyici Transport Canada’dan 30 Aralık’taki vahşi sahneyi araştırmasını istediğini söyledi.

Alghabra, “Sunwing uçuşunda kabul edilemez davranış raporlarının farkındayım,” dedi.
Kargaşa sırasında uçuş ekibinin nerede olduğu belli değil.

Toronto merkezli Sunwing havayolları, bir grup yolcunun özel charter uçuşundaki davranışının ‘haksız olduğunu ve çeşitli Kanada havacılık yönetmeliklerine ve halk sağlığı yönetmeliklerine aykırı olduğunu’ söyledi.

Sunwing uçuş görevlilerini temsil eden Kanada Kamu Çalışanları Sendikası (CUPE) yerel başkanı Rena Kisfalvi, “Bu, kabin ekibimizi büyük riske sokan yolcuların kuralsız davranışları kabul edilemez” dedi.
Kanadalılar, spor salonları ve diğer zorunlu olmayan işletmelerin bir kez daha kapanmasıyla birlikte katı tecrit uygulamasına geri dönülürken düzenlenen partiden duydukları dehşeti ifade etmek için sosyal medyaya akın etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir