featured

Uçakta Covid-19 alarmı, 43 tenisçi 2 hafta karantinaya alındı

Sezonun ilk Grand Slam tenis turnuvası olan Avustralya Açık öncesi, ülkeye seyahat eden sporcu kafilelerinde 3 kişide Covid-19 tespit edilmesi sonrası toplamda 47 sporcu karantinaya alındı.

Organizatörler, ABD’nin Los Angeles ve Birleşik Arap Emirlikleri’nin Abu Dabi şehrinden ülkeye gelen iki charter uçağında 3 kişinin koronavirüs testlerinin pozitif çıktığını, vakaların Malborne şehrinde bir hastanede ve uçaktaki diğer sporcu ve mürettebatın da bir otelde 2 hafta süreyle karantinada kalacağını duyurdu.

Yetkililer karantina süresince söz konusu sporcuların antrenman yapamayacağını, süreç sonrası testleri negatif çıkan kişilerin ise turnuva hazırlıklarına devam edebileceğini ifade etti. Turnuva Direktörü Craig Tiley ise, karantinada olan tüm sporcularla yakın irtibatta olduklarını, söz konusu isimlerin sağlık durumun izlendiğini ve temel ihtiyaçlarının da karşılandığını söyledi.

Ancak karantina uygulamasını turnuvaya katılan 1200 sporcu arasından bazı isimlerse eleştirdi. Dünya erkekler sıralamasında 68’inci sırada yer alan Uruguaylı tenisçi Pablo Cuevas Twitter’da yaptığı açıklamada, “Zaten küçücük bir alanda günde 5 saat antrenman yapıyorduk, şimdi ise başımıza bu geldi. Otel odamda turnuvaya nasıl hazırlandığımı sosyal medya hesabımdan paylaşacağım.” ifadelerini kullandı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir