Uçakta Bile E-Posta’dan Vazgeçilmiyor

Uçakta Bile E-Posta’dan Vazgeçilmiyor

3G ve 4G teknolojilerinin uçaklara taşınmasıyla uçakta internet kullanımı giderek yaygınlaşacağa benziyor. Uçak bileti, otel ve araba kiralama fiyatlarını aynı platformda karşılaştıran uluslararası seyahat arama motoru Skyscanner’ın araştırmasına göre, seyahatseverlerin %77’si uçakta internet hizmeti sunan havayollarını tercih ediyor. Seyahatseverlerin %36’sı önümüzdeki dönem 3G ve 4G teknolojilerinin uçaklarda kullanılmaya başlamasıyla birlikte uçakta e-posta takip etmek istediğini belirtirken, %32’si sosyal medya hesaplarına bağlanmayı düşünüyor. 

AB Komisyonu’nun son kararıyla birlikte uçaklarda artık 3G ve 4G teknolojileri kullanılabilecek ve yolcular mobil cihazlarından internete bağlanabilecek. İnternet sitesi ile olduğu kadar mobil uygulamalarıyla da dünyada seyahat etmek isteyenlerin hayatını kolaylaştıran ve en hesaplı alternatifleri sunan Skyscanner’ın 1500’ü aşkın seyahatsever arasında yaptığı araştırmaya göre, yolcuların %77’si uçakta internet kullanımına izin veren havayollarını tercih edeceklerini belirtiyor.

Ücret Ödemek İstemiyoruz

Uçakta internet kullanmak isteyen seyahatseverlerin çok sayıda olmasına rağmen, %34’ü internet için bir ücret ödemeyeceklerini belirtiyor. Sadece uzun mesafe uçuşlarda ücret ödemeyi düşünenlerin oranı ise yine %34’ü buluyor.

Katılımcıların %36’sı uçakta interneti e-postalarını takip edebilmek için kullanmak istediklerini belirtiyor. %32’lik bir kesim ise internetten sosyal medya hesaplarına bağlanmak istiyor. İnternet üzerinden film izlemek ve oyun oynamak isteyenlerin oranı %23 iken, %6 bu fırsatı gidecekleri yerdeki otellere bakarak rezervasyon yapmak için kullanmayı düşünüyor.

 

Uçakta İnternet En Çok Ne İçin Kullanılacak?

 

  1. E-posta göndermek  – %36
  2. Facebook ve Twitter’dan paylaşım yapmak – %32
  3. Film izlemek ve oyun oynamak – %23
  4. Gidilecek yerde otel rezervasyonu yapmak – %6
  5. Instagram ve Pinterest’e fotoğraf yüklemek – %3
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.