Uçakla Ölüm Randevusuna Gidiyor

Uçakla Ölüm Randevusuna Gidiyor

Ünlü Profesör Ötanazi Randevusu Aldı. “Mutlu Değilim, Ölmek İstiyorum” diyen AVUSTRALYA’nın en eski bilim adamının hayatına son vermek üzere, İsviçre’ye uçması için 17.000 dolardan fazla para toplandı.

Goodall yaklaşık 20 yıldır örgütün üyesiydi ve İsviçre’nin Basel kentindeki Life Circle hizmetinin yardımlı bir intihar örgütü Exit International hemşiresi eşliğinde yarın (Çarşamba günü) Avustralya Perth’ten uçacak.

Exit International, uçurmak için bir GoFundMe kampanyası başlattı. Sayfa pazartesi öğleden sonra yaklaşık 17.000 dolar kazandı.

Avustralya’da yaşayan 104 yaşındaki İngiliz bilim insanı David Goodall, ötanazi randevusu aldığını duyurup “Mutlu değilim, artık ölmek istiyorum” dedi.

Avustralya’nın en yaşlı bilim adamı David Goodall, İsviçre’de bir ötanazi merkezinde hayatına son verecek. İngiltere’de doğan ancak 1948’den bu yana Avustralya’da yaşayan botanist ve ekolojist Goodall, nisan ayında 104 yaşına girdikten sonra ötanazi uzmanı doktor Erika Preisig’den mayıs ayı için Basel’de randevu aldığını duyurdu.

Goodall’ın bu kararı ve açıklamaları sonrası Avustralya’da uzun zamandır devam eden bir tartışma da yeniden alevlenmiş oldu. Ötanazi birçok ülkede olduğu gibi Avustralya’da da yasak. Sadece Victoria eyaletinde ölümcül bir hastalığa yakalanıp doktorlar tarafından 6 aydan daha az yaşam şansı verilenler, özel komisyonlara başvurup izin alabiliyor.


Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.