Uçak Tuvaletinde Sıkışan Yolcu: Delta Havayolları Krizi

Uçak Tuvaletinde Sıkışan Yolcu: Delta Havayolları Krizi

Salt Lake City’den New Orleans’a gitmekte olan Delta Havayolları’na ait bir uçakta, tuvaletin kapısının sıkışması sonucu bir yolcu mahsur kaldı. Olay, 34 yaşındaki Brent adlı erkek yolcunun 2 ve 4 yaşındaki çocuklarıyla seyahat ederken yaşandı. Yolcu, tuvalette beş dakika kadar kaldıktan sonra kapının sıkıştığını fark etti.

Yolcu eşi, Reddit üzerinden olayın detaylarını paylaşarak, önce çocuklarının yaramazlık yaptığını düşündüklerini ancak daha sonra tuvaletin kapısının gerçekten sıkıştığını anladıklarını ifade etti. İki kabin görevlisi ve bir yolcunun da yardımıyla kapıyı açmaya çalıştıkları ancak başarılı olamadıkları belirtildi. 20 dakika süren çabalardan sonra uçağın pilotu da olay yerine geldi. Pilotun çabalarına rağmen kapıyı açmak mümkün olmadı. Ancak Brent, son bir çaba ile kapıyı dışarıya doğru vurarak kurtulmayı başardı.

Olayın ardından Delta Havayolları, yaşananlara dair görüntülerin paylaşılmamasını istedi. Ancak Brent’in eşi, bu talebe uymayarak, olayın gerçek yüzünü göstermek amacıyla görüntüleri paylaştıklarını belirtti. Delta Havayolları, yaşanan bu olay nedeniyle mağduriyet yaşayan Brent’e geri ödeme yapmayı reddetti. Görüntülerin paylaşılmasının ardından sosyal medyada olay ve havayolu şirketinin tutumu tartışma konusu oldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir