UÇAK TEKNİSYENİ OLMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE !

UÇAK TEKNİSYENİ OLMAK İSTEYENLERİN DİKKATİNE !

TÜRK HAVA YOLLARI TEKNİK A.Ş. KATEGORİ B1.1 LİSANSI İÇİN 147 ONAYLI TEMEL EĞİTİM KURSU VERMEYE BAŞLIYOR.

Hem EASA Part-147 ve hem de SHY-147 Kategori A1, B1.1 ve B2 konularında “eğitim verme ve sınav yapma” yetkisine sahip, Türkiye’nin ilk ve tek kuruluşu olan Türk Hava Yolları TeknikA.Ş., EASA ve SHGM onaylı “Hava Aracı Bakım Lisansı Temel Eğitim Kursu” vermeye başlayacaktır.

Türkiye’de ilk defa açılacak olan ve Eylül 2017 tarihinde başlayıp yaklaşık 2 yıl sürecek olan bu programa; üniversitelerin 2 yıllık “uçak teknolojisi bölümü mezunları” kabul edilecek olup, kursu başarıyla tamamlayan öğrencilere EASA Part-147/SHY-147 “yeterlilik sertifikası” verilecektir.

Bu sertifikaya sahip olan teknisyen adayları; eğitim süresince aldıkları teori ve pratik bilgi ve sahip oldukları güçlü referans ile sektörde aranan ve tercih edilen teknisyen adayları olarak, yerli ve yabancı firmalarda daha kolay çalışma imkanı bulacaklardır. Yine bu şekilde çalışmaya başlayan teknisyenlerin lisans alabilmeleri ve “yetkili teknisyen” olabilmeleri için otoriteler tarafından istenilen tecrübe süresi de 5 yıldan 2 yıla düşmüş olacaktır.

Kursa ilişkin ayrıntılı bilgi; aşağıdaki tanıtım broşüründe verilen Temel Eğitim Merkezimizin iletişim adreslerinden alınabilir.

Tanıtım broşürüne gözat & indir.

Geri

1
Kimler Neler Demiş?

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Onur air Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Onur air
Ziyaretçi
Onur air

THY 50bin TL istiyor mus. Onur airde çok daha ucuz.. ilkin can yada Ahmet İsmail aracılığıyla hem modül hemde tip kursları ni alabilirsiniz

1

0