featured

Uçak Kazasından Sonra MetroJet'den İlk Açıklama

Mısırda düşen ve 224 kişinin ölümüne yol açan Metrojet uçak kazasından sonra ilk açıklamalar gelmeye devam ediyor. Metrojet’in yetkilileri geçtiğimiz saatlerde açıklama yaparak” uçağın teknik bir arıza ya da pilot hatası nedeniyle düşmüş olmasının imkansız olduğunu” dedi

Kogalımaviya Havayollları’nın Genel Müdürü,  Saint Petersburg’a gitmek üzere havalanan ancak Sina Yarımadas’nda düşen uçağın ‘dış bir etken’ nedeniyle düştüğüne inandıklarını söyledi. Şirketten yapılan açıklamada, mürettebatın uçuş sırasında herhangi bir sorun bildiriminde bulunmadığına da dikkat çekildi.

“KUYRUK BÖLÜMÜ ÖNCEDEN HASARLIYDI”
Bununla birlikte açıklamada, uçağın kuyruk bölümünün önceden zarar gördüğü ancak Saint Petersburg uçuşu öncesinde gerekli onarımdan geçirildiği belirtildi.
Bu arada Kogalımaviya yetkilileri, havayolu şirketinin finansal sorunlar yaşadığı şeklindeki iddiaları da reddetti. Açıklamada, ”Uçuş güvenliğini etkileyebilecek herhangi bir finansal sorunumuz yok” denildi.
“MÜRETTEBATIN BİR ŞİKAYETİ YOKTU”
Uçağın motorlarının da Moskova’da 26 Ekim’de incelemeden geçirildiği ve uçağın teknik bakımdan ‘çok iyi’ durumda olduğu belirtilen açıklamada, mürettebatın da uçakla ilgili herhangi bir şikayette bulunmadığı ifade edildi.
Uçağın düşmesinin nedeninin yalnızca ‘fiziksel ya da mekanik eylemlerle’ açıklanabileceğini söyleyen Kogalımaviya yetkilileri, mürettebatın düşüş öncesinde ve sırasında uçağın kontrolünü bütünüyle kaybettiğini belirtti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir