UÇAK KAZASINDA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

UÇAK KAZASINDA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

İstanbul’a dönen uçakta yer alan iki pilot belli oldu. Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet ile Beril Gebeş, özel jeti kullanıyordu.

İstanbul’a dönmek üzere yolan çıkan ve İran’da düşen uçakta yer alan iki kadın pilotun ismi belli oldu. İran’da düşen Başaran Holding’e ait Challenger 604 tipi iş jetinin pilotları da kadındı. Uçağın Kaptan Pilotu Melike Kuvvet’ti. Hava Kuvvetleri’nin ilk kadın pilotlarından biri olan Melike Kuvvet, mecburi hizmetinin ardından özel sektöre geçmişti. Bir süredir de Başaran Holding’in uçağında görev yapıyordu.

İkinci Pilot ise Beril Gebeş’ti. Yıllar önce ithalat-ihracat işiyle uğraşırken gönlünü gökyüzüne kaptırmıştı. Uçuş okulunu bitirip pilot lisansını aldı. Türk Hava Yolları’nda uçtu. Daha sonra istifa edip ayrıldı. Başaran Holding’e geçti. Beril Gebeş’nin babası Vecahat Gebeş de Türk Hava Yolları’nda kaptan pilot loraka görev yapıyor.

UÇAK KAZASINDA ÖLENLERİN İSİMLERİ BELLİ OLDU

Özel uçakta yer alan isimler belli oldu. 2 pilot, 1 hostes ve 8 yolcudan oluşan isimler şöyle:

Mina Başaran, Jasmin Baruh Siloni , Liana Hananel, Sinem Akay, Asli İzmirli, Burcu Gündoğar Urfalı, Zeynep Coşkuni Ayşe And.

Hostesin ismi Eda Uslu.

Pilotların isimleri ise Beril Gebeş ile Melike Kuvvet. (aksam)

Geri

13
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Eser ugurlu

Allah rahmet eylesin mekânları cennet olsun

Anonim

Allah rahmet eylesin mekanlari cennet olsun

Hasan orhangazi li

Allah rahmet eylesin ……

ayşegül

acı tarifsiz acı

ayşegül

gerçekten çok acı içim yandı

emel

allah rahmet eylesin cok üzücü gül fidanlari gibi genclermis ama rabbimizin taksirati emir büyük yerden sabirlar diliyorum

emel

allah rahmet eylesin ailelerine sabir versin

Sevil

Allah rahmet eylesin mekanları cennet olsun Rabbim aile ve yakınlarına sabırlar versin.

Hülya

Allah rahmet eylesin ailelerine de sabırlar versin inşallah

Bülent YAPICI

Uçak kazasında yitirdiğimiz canlara Allahtan rahmet diliyorum mekanları cennet olsun ailelerinede başsağlığı diliyorum Ölüm bizlere verilen zamanı geldiğinde her faninin ebediyete intikal edeceği kesindir,ama nasıl ölecekleri Rabbimiz tarafından belirlenmiştir ölen evlatlarımız,kardeşlerimiz,zengin olabilirler karun olabilirler sonuç nedir erkek için yedi kadın içinse sekiz metrelik patiskadır bizler insanız insan olduğumuzu asla unutmayalım