UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMLERİ KALDIRILIYOR MU ?

UÇAK İÇİ EĞLENCE SİSTEMLERİ KALDIRILIYOR MU ?

Amerikan Hava Yolları uçak içi eğlence sistemlerini uçaklarından çıkarmayı planlıyor. Yeni Boeing 737 uçaklarında arka koltuk monitörü bulunmayacak. Bunun yerine yolcular kendi akıllı elektronik cihazlarını kullanacak.

Günümüzde çok sayıda kişinin kendine ait akıllı telefonu, tableti ve bilgisayarı olması firmanın bu kararında etkili oldu.

Firma arka koltuk televizyonlarına yatırım yapmaktansa uçak içi internet hızını arttıracak ve bu sayede yolcular uçuş süresince hızlı internetten faydalanacak.

Firma konu ile ilgili yaptığı açıklamada; yolcuların yüzde 90’ının kendisine ait akıllı elektronik cihazları olduğunu, bu cihazları uçuş boyunca zaten kullandıklarını, bu tip cihazların gün geçtikçe uçak içi televizyon şovu kütüphanesine ücretsiz erişebilecek yolcular internet ve bazı videolar için ekstra ücreti gözden çıkarmak zorunda.

Eğlence sistemlerinin uçak başına donanım maliyeti 4 milyon Avustralya Doları’nı buluyor.

Jetstar, Virgin Australia ve WestJet gibi bazı hava yolu firmalarının bazı uçaklarında uçak içi eğlence sistemlerini hali hazırda kaldırdığı biliniyor.

Amerikan Hava Yolları’nın bu yıl içerisinde teslim alacağı Boeing 737 Max tipi bu 4 yeni uçağıABD içi seferlerde kullanılması planlanıyor.

Firma geçtiğimiz günlerde de basic ekonomi sınıfı tarifesini başlatacağını ve bu tip bilet sınıfı ile seyahat eden yolcuların daha az haktan yararlanacağını duyurmuştu.
ha çok geliştirildiğini ve yolcuların seçtikleri teknolojinin bu cihazlar olduğunu belirtiliyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Yerinde
3 yıl önce

Yerinde bir karar olduğunu düşünüyorum. Özellikle uçuş ağırlığında tenzilat olur sanırım. Ya da koltuk altına kocaman kutu koyup, yolunun ayak alanından çalan havayolları da daha az memnuniyetsizlik yaratır.