UÇAĞA SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLERE OPERASYON!

UÇAĞA SALDIRI HAZIRLIĞINDAKİ TERÖRİSTLERE OPERASYON!

Avustralya’nın Sydney kentinde yapılan terör operasyonlarında 4 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Uluslararası ajanslarda, gözaltına alınan şüphelilerin bir uçağa saldırı hazırlığında olan teröristler olduğu bilgisi yer alıyor.

Avustralya Federal Polisinin (AFP) resmi internet sitesinde yer alan  açıklamada, Sydney’in Lakemba, Surry Hills, Wiley Park ve Punchbowl semtlerinde  düzenlenen terör operasyonlarında kimlikleri henüz açıklanmayan dört erkeğin  gözaltına alındığı ifade edildi.

Başbakan Malcolm Turnbull, konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada,  Avustralya polisinin Sydney’in çeşitli semtlerinde yaptığı operasyonların, terör  saldırılarını önlemek üzere gerçekleştirildiğini belirtti.

İlgili güvenlik birimleri tarafından bilgilendirildiğini dile getiren  Turnbull, “Çalışmaların devam ettiği bu aşamada daha ayrıntılı bilgi vermek uygun  değil.” ifadesini kullandı.

Uçağa saldırı hazırlığında olan teröristler

Öte yandan uluslararası ajanslarda; Avustralya Başbakanı Turnbull’un, terörle mücadele ekiplerinin gözaltına alarak etkisiz hale getirildiğini açıkladığı şüphelilerin bir uçağa saldırı hazırlığında olan teröristler olduğu bilgisi yer alıyor.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.