Uçağa Biniş Kartınızda görmek istemeyeceğiniz 4 harf - Airline Haber

Uçağa Biniş Kartınızda görmek istemeyeceğiniz 4 harf

Seyahat uzmanı Michelle bir videoda şöyle açıkladı: “Bu, biniş kartınızda asla görmek istemeyeceğiniz bir şeydir: Dört adet S harfi yani “SSSS”. Bunun manası “Secondary Security Screening Selection” demektir.

Bu kod, uçağa binmeden önce kapsamlı bir şekilde aranacağınız anlamına gelir ve genellikle ABD’ye yapılan uluslararası uçuşların biniş kartlarında bulunur. Güvenlik personeli ellerinizde patlayıcı kalıntısı (SWAP) için sürüntü testi isteyebilir ve tüm çantalarınızı açarak arama yapabilir.

Çoğu zaman yolcular rastgele seçilir, ancak uçak biletlerinizin üzerindeki bu kodu düzenli olarak görüyorsanız, muhtemelen ABD İç Güvenlik Bakanlığı tarafından izleniyorsunuz demektir.

Michelle, sorunun nasıl çözüleceğini açıkladı: “ABD İç Güvenlik Bakanlığı web sitesine giderseniz, DHS’nin kaydınızı gözden geçirmenizi ve olabilecek herhangi bir hatalı veya tuhaf bilgiyi temizlemesini isteyen bir düzeltme için başvurabilirsiniz.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Air Canada, aşı olmayan 800 çalışanı ücretsiz izne çıkardı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.