TYP SINAVI NEVŞEHİR’DE YAPILDI

TYP SINAVI NEVŞEHİR’DE YAPILDI

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliği ile düzenlenen uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunun sonunda öğrencilere sınav yapıldı.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu (MYO) veTürk Hava Yolları (THY) işbirliği ile düzenlenen uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunun sonunda öğrencilere sınav yapıldı.

Ülke genelinde 3 ilde düzenlenen, en az yüzde 51 istihdam garantili uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursuna yapılan giriş sınavlarında başarılı olarak girmeye hak kazanan 150 öğrenci, Kapadokya MYO’nun Nevşehir’in Ürgüp ilçesine Mustafapaşaköyünde bulunan yerleşkesinde 6 aylık eğitim gördü. Sonrasında ise Kapadokya MYO’nunİstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yerleşkesindeki binasında kurs sonu sınavına girdi.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlhan Temel, kurumlarınca açılan prestij kurslarından olan uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunda eğitim gören 150 öğrenciden en az yüzde 51’inin istihdam edileceğini belirtti.

Geri

26
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Android

lan teyyareler bilip bilmeden kimseyi sorgulamayın ordakilerden sadece birisi hoca o adam da Eskişehir de 5 yıl okuyup sektörde çalışıp da hoca olmuş bir insan eğitim almış kaç kişinin bilgisini biliyorsunuz da genelleme yapıyorsunuz..

BOŞ YAPMAYIN

şimdi burda okadar yorum yapmışsınız fakat boş beleş hepsi. Burda dönen siyaset düzeni bozulmaz sadece adı değişir yarın birgün bu şirket kendi bünyesinde yapıcak, sizin deyiminizle yine yoldan geçenleri alıcak shyo veya uçak teknoloji mezunu yine boşta kalacak. 6 ayda bu işin olamayacağını herkes biliyor SHGM ALAKASIZ GÖRDUĞUZ BOLUMLERDEN ALINABILIRI KALDIRIP UCAK MEZUNLARI ALINACAK ŞART KOŞMADIKÇA A VEYA B FİRMASI İSTEĞİ KİŞİYİ ALIR. ISTEMEDEGINI SEN NEDEN İNSANSIN DER SEPETLER. kısacası boş yapmayın. Bu adamlar emekleri sonucu girdi.

Deli Petro

Arkadaşlar pek heveslenmeyin. TORPİL in krali yapılıyor. Sınavı geçen mülakatta çakılıyor emin olun. Abiniz amcanız dayınız varsa sallayarak giriyorsunuz işe. Sıkıntı etmeyin siz.

Anonim

SHYO’lar neden iş bulamıyor? THY bilmiyor mu 5 sene eğitimini almış kişilerin 6 aylık’lardan daha donanımlı olacağını… SHYO’lar işe başlayıp lisans alınca THY’yi beğenmiyor kaçıyor. THY ise işe ihtiyacı olan kişileri bulup ucuza çalıştırıyor…

Anonim

Ekmek Kavgası… Herkez bir yerden sektöre girmeye çalışıyor.

Anonim

Bu resimdekiler hocami 2 si zaten bebe digeri zaten ne mezunu bakalim digeride yoksa marangozmu la kandirmayin oraya iki adam akilli hoca koyun isi bilen ayip ya cidden

Anonim

Ticarethane olmus … ders veren hocalar bile bos ne anlattigini bilmeyen ezberleyip okuyan hocadan hocami olur.. ayiptir yapmayin be temiz insanlari buldunuz kimse kanmiyo artik… arti bu bir kapadokya reklami dir kac lira verdiki ?? Artiiii madem oyle bu bolumden mezun olanlar niye belgeleri yok ayni egitimi vermedinizmi sozde verildi nerde belgeler?? Ayip ayippp hele saftirik 2 hocayi hoca diye koymanuz tamamen ayuptur

uçak teknisyenliği hayal kırıklığı

syho dan mezun olalı 2 yıl oldu iş bulamadım uçak bakımda yazıklar olsun ambalaj fabrikasında calısıyorm

Anonim

Baslicam sizin kursunuza da typnize de. THY YOK MeB SHGM Elele vermis teknisyenligi oldurmek icin ugrasin durun. UCUZ IS GUCU…

len

yaktınız len hayatımızı.