TYP SINAVI NEVŞEHİR’DE YAPILDI

TYP SINAVI NEVŞEHİR’DE YAPILDI

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu (MYO) ve Türk Hava Yolları (THY) işbirliği ile düzenlenen uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunun sonunda öğrencilere sınav yapıldı.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Kapadokya Meslek Yüksek Okulu (MYO) veTürk Hava Yolları (THY) işbirliği ile düzenlenen uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunun sonunda öğrencilere sınav yapıldı.

Ülke genelinde 3 ilde düzenlenen, en az yüzde 51 istihdam garantili uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursuna yapılan giriş sınavlarında başarılı olarak girmeye hak kazanan 150 öğrenci, Kapadokya MYO’nun Nevşehir’in Ürgüp ilçesine Mustafapaşaköyünde bulunan yerleşkesinde 6 aylık eğitim gördü. Sonrasında ise Kapadokya MYO’nunİstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı yerleşkesindeki binasında kurs sonu sınavına girdi.

Nevşehir Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İlhan Temel, kurumlarınca açılan prestij kurslarından olan uçak bakım teknisyeni yetiştirme kursunda eğitim gören 150 öğrenciden en az yüzde 51’inin istihdam edileceğini belirtti.

Geri

26
Kimler Neler Demiş?

avatar
22 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
yazıkAndroidBOŞ YAPMAYINKAPADOKYA MYODeli Petro Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

işsiz o kadar syho mezunu varken …..

5

1
Aman
Ziyaretçi
Aman

Bizler işsizsiz kimse sesimizi duymuyor

3

1
İssiz
Ziyaretçi
İssiz

o kadar issiz varken simdi gel de karsi cikma bunlara

3

1
Elden ne gelir
Ziyaretçi
Elden ne gelir

Ağalar böyle istiyor elbet onların istediği olacak

2

1
vazgeçin
Ziyaretçi
vazgeçin

yazik mezular işsiz bu arkadaşların yarısı işsiz kalacak kim bilir diğerleri ne zaman başlayacaklar

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

TYP yi çıkartanı bir bulsam var ya….

3

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

.Kimin çıkardığı orda yaziyor..

2

2
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

TYP demek SHYO ların bitmesi demek. Demek ki boşa okutmuş bizi bu ülke. Gereği yokmuş. Benim anladığım bu

2

1
Sessiziz
Ziyaretçi
Sessiziz

Kimse sesimizi duymak istemiyor

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ucuz iş gücü sağlayacağız diye neler yapıyorlar. Kapadokya hükümetle sıkıfıkı. SHGM desen suya sabuna dokunmayan bir kurum. YÖK ise zaten onu hiç saymayalım. Kısaca işimiz Allah’a kalmış.

3

1
Tec
Ziyaretçi
Tec

Yapmayın bu haberleri lütfen. Sinirim bozuluyor. Sahipsiz kaldık iyice.

2

1
thy
Ziyaretçi
thy

kardeşim bu kadar süre insanları oyalamanıza gerek yok direk belge düzenleyin gönderin arkadaşları işe başlasınlar…. Nasıl hocasınız siz hiçmi birşey anlatmıyorsunuz, kapadokyadan gelen ne kadar adam varsa hepsi sokaktan toplama gibi ne söylersen yüzüne bakıyorlar daha az buçuk uçaktan anlayanı görmedim. temel konularda bile sıfırlar… kapatın şu saçma sapan okulu….

3

2
KAPADOKYA MYO
Ziyaretçi
KAPADOKYA MYO

kardeş bence siz shyo lar boşa amele gibi 5 yıl okuyosunuz , 25 yaşında mezun olup tecrübe süresi doldurup yaş otuz olunca lisans alabiliyosunuz . bizler kısa sürede bunu başarıyoruz sektörde gelişiyoruz , kafan bassaydı amele gibi 5 yıl okumazdın , kapadokyalılar iki gün sonra tepenize çökünce terletecekler sizi 🙂

2

1
yazık
Ziyaretçi
yazık

Sektore boyle eğitimsiz insanları görmek bütün sektorun hatasıdır.

0

0
Allahınızdan bulun
Ziyaretçi
Allahınızdan bulun

6 ayda olunuyorsa..bende 6 ay kurs ile doktor olayim,avukat olayım..Olmaz değil mi.Niye ? Çünkü insan hayatı bu kadar ucuz değil.Pekiii en az 150 kişinin gökyüzunde ucması icin gerekli olan uçaga bakım yapan olunca hayatınız dahamı ucuz…

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bu kadar yaygaraya gerek yok, 6 ayda lisanslı teknisyen olan yok. Hiç bu kursa gitmeden işe alınanlarla bunların arasında 6 aylık bir eğitim farkından başka hiçbir fark yok, ne diye yaygara koparıyorsunuz gereksiz?

2

1
len
Ziyaretçi
len

yaktınız len hayatımızı.

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Baslicam sizin kursunuza da typnize de. THY YOK MeB SHGM Elele vermis teknisyenligi oldurmek icin ugrasin durun. UCUZ IS GUCU…

2

1
uçak teknisyenliği hayal kırıklığı
Ziyaretçi
uçak teknisyenliği hayal kırıklığı

syho dan mezun olalı 2 yıl oldu iş bulamadım uçak bakımda yazıklar olsun ambalaj fabrikasında calısıyorm

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ticarethane olmus … ders veren hocalar bile bos ne anlattigini bilmeyen ezberleyip okuyan hocadan hocami olur.. ayiptir yapmayin be temiz insanlari buldunuz kimse kanmiyo artik… arti bu bir kapadokya reklami dir kac lira verdiki ?? Artiiii madem oyle bu bolumden mezun olanlar niye belgeleri yok ayni egitimi vermedinizmi sozde verildi nerde belgeler?? Ayip ayippp hele saftirik 2 hocayi hoca diye koymanuz tamamen ayuptur

2

2
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Bu resimdekiler hocami 2 si zaten bebe digeri zaten ne mezunu bakalim digeride yoksa marangozmu la kandirmayin oraya iki adam akilli hoca koyun isi bilen ayip ya cidden

2

2
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

Ekmek Kavgası… Herkez bir yerden sektöre girmeye çalışıyor.

2

1
Anonim
Ziyaretçi
Anonim

SHYO’lar neden iş bulamıyor? THY bilmiyor mu 5 sene eğitimini almış kişilerin 6 aylık’lardan daha donanımlı olacağını… SHYO’lar işe başlayıp lisans alınca THY’yi beğenmiyor kaçıyor. THY ise işe ihtiyacı olan kişileri bulup ucuza çalıştırıyor…

2

1
Deli Petro
Ziyaretçi
Deli Petro

Arkadaşlar pek heveslenmeyin. TORPİL in krali yapılıyor. Sınavı geçen mülakatta çakılıyor emin olun. Abiniz amcanız dayınız varsa sallayarak giriyorsunuz işe. Sıkıntı etmeyin siz.

2

1
BOŞ YAPMAYIN
Ziyaretçi
BOŞ YAPMAYIN

şimdi burda okadar yorum yapmışsınız fakat boş beleş hepsi. Burda dönen siyaset düzeni bozulmaz sadece adı değişir yarın birgün bu şirket kendi bünyesinde yapıcak, sizin deyiminizle yine yoldan geçenleri alıcak shyo veya uçak teknoloji mezunu yine boşta kalacak. 6 ayda bu işin olamayacağını herkes biliyor SHGM ALAKASIZ GÖRDUĞUZ BOLUMLERDEN ALINABILIRI KALDIRIP UCAK MEZUNLARI ALINACAK ŞART KOŞMADIKÇA A VEYA B FİRMASI İSTEĞİ KİŞİYİ ALIR. ISTEMEDEGINI SEN NEDEN İNSANSIN DER SEPETLER. kısacası boş yapmayın. Bu adamlar emekleri sonucu girdi.

2

1
Android
Ziyaretçi
Android

lan teyyareler bilip bilmeden kimseyi sorgulamayın ordakilerden sadece birisi hoca o adam da Eskişehir de 5 yıl okuyup sektörde çalışıp da hoca olmuş bir insan eğitim almış kaç kişinin bilgisini biliyorsunuz da genelleme yapıyorsunuz..

2

1