TWEETLERLE HAVA İŞ’İN U DÖNÜŞÜ…

TWEETLERLE HAVA İŞ’İN U DÖNÜŞÜ…

Geçtiğimiz günlerde THY çalışanlarının % 95’inin destek verdiğini iddia ederek THY ile tadil protokolü imzalayan Hava iş Sendikası Başkanı Ali Kemal Tatlıbal ile Genel Mali Sekreter Celalettin Meriçli’nin bu süreçte twitter’dan paylaştıkları mesajlar şaşkınlık yarattı.

THY çalışanlarına 2017’de zam verilmemesi seçeneği gündeme geldiğinde konuya ilişkin ilk mesajı Celalettin Meriçli’nin yayınladığı görüldü::

Meriçli’nin bu mesajı, TİS’teki 2017 zamlarının, belirlenen tarihlerde verilmesi gerektiği olarak algılandı.
Tatlıbal ise 1 Aralık 2016 günü şu mesajları paylaştı:

Tatlıbal bu mesajları ile Toplu iş Sözleşmesi ile güvence altına alınan %4+ %4 oranındaki zamlardan taviz verilmeyeceğini ve feragat edilmeyeceğini açıklamış, bu mesajları ile THY çalışanını rahatlatmıştı.

SENDİKACILARIN HEDEFİNDEKİ İSİM AYCI MI?

Tatlıbal aynı gün yayınladığı diğer mesajlarında ise “iş planını doğru yapmayan THY yöneticilerini Allah’tan korkmamakla” suçladı. Tatlıbal ayrıca yönetici kadrolarında yapılan savurganlığa dikkat çekerek bu durumda zam indirimi istenmesinin tezat oluşturduğunu iddia etti. Tatlıbal’ın “Ey Günün Bekçisi” olarak nitelediği ismin İlker Aycı olduğu ve bu mesajı ile Aycı’nın “gidici” olduğu izlenimini vermeye çalıştığı ileri sürüldü.

 


Tatlıbal’ın yönetimi suçlayan açıklamalarına gecikmeli olsa da Celalettin Meriçli de katıldı. Meriçli, daha açık ifadeler kullanıyor ve THY yönetimini “şirketi kötü yönetmekle” suçluyordu. Meriçli’nin “mevcut yönetim” tanımlaması, henüz göreve yeni gelen Bilal Ekşi’yi hariç tuttuğunu ve doğrudan Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı’yı hedef aldığını gösteriyordu.

KİM BU ZAYIF KARAKTERLİLER?

Tatlıbal, 6 Ocak günü attığı 2 ilginç tweet ile THY üst yönetimini “sorunun çözümüne engel olmakla ve Sendika yönetimindeki zayıf karakterlilerle iş çevirmekle” suçladı. Bu mesajlar, Sendikanın da kendi içinde birlik olmadığını göstermesi bakımından ilginç bulundu.

TATLIBAL’DAN YILBAŞI MESAJI!

THY ile görüşmeler sürerken Tatlıbal yılbaşını da atlamamıştı. Attığı tweetler ile “Müslümanın yılbaşı kutlamaması” gerektiğine vurgu yaptı.

 

TATLIBAL’IN FETÖ İSYANI…

Süreç devam ederken Sendikaya yönelen eleştirilere karşı Tatlıbal’ın attığı 2 tweet, kendisinin bazı çevrelerce FETÖ’cü olarak suçlandığını ortaya koydu.

DOLARI BOZ, ANLAŞMAYI DOLARLA YAP!

Tatlıbal’ın, doların hızla yükselişi karşısında başlatılan “Boz Doları, Al Lirayı” kampanyasına destek vermekten geri durmadığı görüldü. Ancak bu tweetten 45 gün sonra, çalışanlarına verilmeyen zamların THY’nin 100 milyon dolarlık kar etmesi şartına bağlayan Tadil Protokolüne imza atması şaşkınlıkla karşılandı.

İŞTEN ÇIKARILMAK İSTEMİYORSAN HAVA İŞ’E GEL…

Göreve geldiği 2013 Aralık ayından bu yana 3 yıllık dönemde çok sayıda Sendikalı THY çalışanının işten çıkartılmasına sessiz kalan Tatlıbal’ın, Pegasus çalışanlarına yaptığı “Sendikalı olun” çağrısı tebessümle karşılandı.

MERİÇLİ NOKTAYI KOYDU: HALİNİZE ŞÜKREDİN!

Hava İş Sendikası yönetiminin, yeni atanan THY Genel Müdürü Bilal Ekşi’yi ziyaretlerinde başlayan “THY çalışanının fedakarlık yapması” fikrine başlangıçta sert tepki veren Sendika yönetiminin, sürecin sonunda attığı mesaj dikkat çekiciydi. Süreç içinde THY çalışanların fedakarlığını “THY’nin özellikle yönetici kadrolarında ciddi bir tasarruf yapması”şartına bağlayan Sendika yönetimi, istediğini elde edemedi. Süreci noktalayan çarpıcı final mesajı ise, Genel Mali Sekreter Meriçli’den geldi.


Geri

16
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
HAVACI

Hem Fetö’nün imamı diye işten çıkartılan Serdar Uygur’a anında kol kanat gerip sendikaya hukuk danışmanı yapıp kurduğunuz kooperatifin de başına getireceksiniz hem de Fetö’cülükten gocunacaksınız!? 45 günde attığınız attığınız tweetlerle dile getirdiğiniz düşüncelerinizden 180 derece dönüş yapacaksınız ama yaramız yok diyeceksiniz, emekçinin zaten kepçe ucuyla kazanılmış haklarını bu seneki sendika seçimlerinde THY yönetiminin desteğini alma karşılığında satacaksınız ama hala kendinize sendikacı diyeceksiniz, öyle mi?! Suyundan da koyalım mı palacan?!

analizciye

Habercilik araştırma ister görüyorumki doğru iz üzerindesiniz ve doğru yakalamışsınız eminim daha fazlasını da göreceksiniz

MART AYI DERT AYI!!

Ali Kemal Tatlıbal ve Serdar Uygur Fetö’cülük muhabbetinden neden rahatsızmış!Korkmayın!!Titreyin
Atasözü der ki; YARASI OLAN GOCUNUR

Thy Fetö çiftliği

Sendikadaki zayıf karakterden kastı Serdar Uygur,namı diğer sarı imam!İlker Aycı’yı ima ettiği tweeti ise onun gidici olduğunu bilmesindendir bunu nereden mi biliyor?Kendisini o makama getiren kripto Fetö’cü “Sosyal medya hesaplarını Twetter vb Türk bayraklarıyla donatan,Başkanlık seçimlerinde oyunu göstere göstere kullanan,Almanya’ya giriş yaptığı gün tutuklanacak olan bu yüzden aylardır oraya gidemeyen kripto Abi’sinden biliyor” Zaten İlker ve kurmaylarının Çay,Dörtkol,Yahya vb 15 Temmuz ihanetlerini bilmeyen yok!Yani kısacası seçimlere kadar Thy de büyük değişiklik kapıda,bazıları Fetö’den içeri girecek

TATLIBALA...

Allah bin türlü hak yemenin cezasini insallah tez zamanda çikartir senden…. sendika kim sen kim ….

peh

Yarın bunlar unutulur. %1.5 zam yaptılar bize diye seviniriz. sanki George ORWELL’ın 1984 ünde yaşıyoruz. yaşananlar o kadar kolay unutulur hale geldi ki. Ayrıca İnsanlarda utanma da kalmadı dün tükürdüğünü bugün çok rahat yalayabiliyor.

Biz bu gidişle karın tokluğuna da çalışırız gibime geliyor.

ehl-i sünnet

müslüman adam da satmaz, yalan da söylemez, insanları da kandırmaz

DW

ya arkadas bir kere su yoneticilere sukret dense disimi kiracagim. Nedense en cok sukretmesi gerekenler en cok ter dokenler. 3 kisilik isi 1 kisiye yaptirip bundan ettigi tasarrufu anlatmak icin geceligi 300 dolarlik otelde toplanti yapmakda tam bu sukursuzlerin isi zaten !

Ah Ayhan ah

Genel kuruldan korkup kaçmasaydınız bu yönetim burada olmazdı gerçi sizin TALPA nında bından farkı yok adeta acemiler ordusu. Thy yönetimi acemi sendika acemi dernekler acemi bu kadar zaten yeter başarısızlık için

kaptan

aynen…

Vay vay vayyy

Neler denmiş neler yapılmış. Bu adamlara oy veren çarpılır vallahi. Airlinehaber deki uzman kadroyu ziyaret etsinler ki üye nasıl kazanılır ders alsınlar