featured

TUSAŞ ve KMTSO İş Birliğiyle Kurulan KM Uzay ve Havacılık A.Ş. İçin Ortaklık Başvuruları Başladı

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) ile Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası (KMTSO) tarafından bir araya gelerek kurulan KM Uzay ve Havacılık A.Ş., uzay ve havacılık sektöründe faaliyet gösterecek olup, şirket için ortaklık başvurularını almaya başladı.

Ortak olmak isteyen gerçek ve tüzel kişiler, başvurularını minimum 100.000 USD (Yüz Bin Dolar) bedel karşılığında gerçekleştirebilecekler. Şirket sermayesi, talebe göre belirlenecek olup, KM Uzay ve Havacılık A.Ş. tarafından en az 5 yıl boyunca kar dağıtımı yapılmayacak.

Ortaklık hisse ödemeleri, en geç 6 ayda bir olmak üzere 4 taksit halinde gerçekleştirilecek. İlk taksitin alınması, KMTSO altında kurulan “KMTSO Teknoloji A.Ş.” şirketinin tescilinden hemen önce istenecek.

KM Uzay ve Havacılık A.Ş.’ye ortak olmak isteyen gerçek ve tüzel kişilerin başvuruları, 15 Nisan 2024 tarihine kadar kabul edilecek. Başvuru formu, yetkili imza ile KMTSO Genel Sekreterliği’ne teslim edilmelidir.

Soru ve talepler, www.kmtsoteknoloji@kmtso.org.tr adresinden ya da 0538 148 83 24 numaralı WhatsApp üzerinden iletilerek cevaplandırılacak.

Başvuru Formu: Başvuru Formu Linki

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ tusas ortaklik

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir