TUSAŞ, tesisini öğrencilere açtı

TUSAŞ, tesisini öğrencilere açtı

Öğrenciler, TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında insansız hava aracı ANKA’yı, HURKUŞ’u canlı gördü, ATAK helitopterine bindi.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında öğrenci ve ailelerini ağırladı. TEKNOFEST etkinlikleri kapsamında bir grup öğrenci, aileleriyle TUSAŞ Kahramankazan Tesisleri’ni gezdi. Tesislerde, “T-129 ATAK Taarruz ve Taktik Keşif Helikopteri”ni inceleyen öğrenciler, yetkililerden bilgi aldı. Öğrenciler, helikopterin kokpitine de binme imkanı bulurken, merak ettiklerini TUSAŞ yetkililerine sordu. Öğrenciler insansız hava aracı ANKA’nın bulunduğu alan ile Yeni Nesil Temel Eğitim Uçağı HÜRKUŞ’un sergilendiği bölgeyi de gezdi.

BİLİM İNSANI OLACAK

İlköğretim 5. sınıf öğrencisi Zeynep Şura Çetin, Türkiye’nin helikopter geliştirmesinin gurur verici olduğunu belirterek, “Ben de bilim insanı olmak istiyorum” diye konuştu.

HÜRKUŞ’u canlı gördüler 

Ahmet Altuğ Atalar da özellikle ANKA’yı çok beğendiğini vurgulayarak, “ANKA’yı sadece haberlerde görüyordum, ilk kez canlı gördüm. Ben büyüyünce bilgisayar mühendisi olmak istiyorum” dedi. Talha Bekar ise HÜRKUŞ’u canlı görmenin garip bir his olduğunu ifade etti.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.