TUSAŞ STARTUP FİRMALARI İLE BİRLİKTE İŞ MODELLERİ OLUŞTURACAK - Airline Haber

TUSAŞ STARTUP FİRMALARI İLE BİRLİKTE İŞ MODELLERİ OLUŞTURACAK

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya geldi. TUSAŞ, Startup firmalarının çevik yapısı ve çözüm yollarındaki etkinliği çerçevesinde iş modelleri oluşturacak.

TUSAS STARTUP 2 Bilişim ve teknoloji alanlarında yaklaşık 20 Startup firması ile bir araya gelen TUSAŞ, dünyaya örnek olacak çalışmalar yapmayı hedefliyor. Bu kapsamda TUSAŞ, bünyesinde gerçekleştirilen projeler ve ihtiyaç duyduğu alanlarda firmalarla ortak çalışmalar yürütecek. Hali hazırda yazılımdan üretime yardımcı sanayinin gelişimini önceleyen çalışmalara her alanda katkı sunan TUSAŞ, geliştireceği sistemde startup firmalarının etkin rol alması için çalışmalarına hız verecek. Böylece startup firmalarını havacılık ekosistemine dahil ederek firmaların potansiyel gelişimlerine ve nitelikli iş gücüne doğrudan katkı sunacak.

TUSAS STARTUP 5Startup firmalarını Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’nda ziyaret ederek potansiyel işbirlikleri kapsamında TUSAŞ’a davet eden TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil şunları söyledi: “ Startup firmalarımız ile yeni iş modelleri geliştirerek, TUSAŞ açısından yeni bir sürece gireceğiz. Birlikte, dünyaya örnek bir çalışma göstermek için modeller geliştireceğiz. Bu tip genç, dinamik ve çevik firmalarımızın, havacılık eko sistemine dâhil edilmesi çok önemli bir yer taşıyor. Bu birlikteliğin oluşması için elimizden gelen çalışmaları yaparak, ülkemizin teknolojik ekosistemine de güçlü bir katkı sağlamayı istiyoruz.”

TUSAS STARTUP 3 scaled TUSAS STARTUP 4 scaled

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum Airlinehaber moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.Sıradaki haber:

Türkiye, bu kez kargo İHA alanında bir ilke imza attı

Hızlı Yorum Yap

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Airline Haber'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Airline Haber'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.