TÜRSAB’dan acentelere İstanbul Havalimanı uyarısı

TÜRSAB’dan acentelere İstanbul Havalimanı uyarısı

İstanbul Havalimanı’nda acentelerin trafik cezalarına maruz kalması sonrasında TÜRSAB’dan konuya ilişkin uyarı geldi.

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, İstanbul Havalimanı’nda seyahat acentelerine ait transfer araçlarının trafik cezalarına maruz kaldığını belirterek konuya ilişkin bir açıklama yaptı. Acentelerin araçlarını nereye park edeceğinin ve yocuları nasıl alacağının anlatıldığı açıklama şöyle:

!!İstanbul Havalimanında; seyahat acentalarımıza bağlı transfer araçlarının “otopark sorunu” yaşadığı, transfer alanında farklı ve yanlış alanlara park etmelerinden dolayı kaynaklanan trafik cezalarına maruz kaldıkları anlaşılmaktadır. Buna karşın; Havalimanı Yönetimi’nin, seyahat acentalarımızın transfer araçlarının kullanımı için geçici olarak tarafımıza tahsis etmiş olduğu, ilişikteki krokilerde yerini ve ulaşım şeklini belirttiğimiz VIP Terminal yanında bulunan Otobüs Terminali’nden “ücretsiz” olarak yararlanılabilecektir.

Seyahat acentalarımıza bağlı araçların, herhangi bir ceza ile karşılaşmamaları için çalışma prensibi şu şekildedir;

Tur Lideri: Turistleri geliş alanında karşılar, herkesin ve her şeyin tam olduğunu tespit eder, telefonla, VIP Terminali’nin yanındaki Otopark’ta bekleyen transfer aracını arayarak tur alanına gelmesini söyler, transfer aracı transfer alanına gelir, turistleri bindirir ve havalimanından ayrılır.

Transfer Araçlarının;

1-Havalimanı altında yer alan transfer alanında 15 dakikadan fazla durmamaları,

2-VIP Terminali’nin yanında bulunan kapalı otobüs otoparkınını kullanmaları önemle rica olunur

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.