TÜRKİYE’YE 7 YENİ HAVALİMANI GELİYOR !

TÜRKİYE’YE 7 YENİ HAVALİMANI GELİYOR !

Dünyanın ilk 3 havalimanı arasında yer alacak olan 3. Havalimanı’yla birlikte Türkiye’ye 7 havalimanı daha yapılıyor.

Avrupa’nın en büyük havalimanı ünvanını alan 3. Havalimanı projesi son sürat devam ederken Türkiye geneli havalimanı sayısıda arttı.

Erdoğan, 2023 yılındaki hedeflerinin 65 yeni organize sanayi bölgesi (OSB) olduğunu söyledi.

Havalimanlarının sayısını 26’dan 55’e çıkardıklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şimdi İstanbul Havalimanı yapılıyor ki dünyanın ilk 3 havalimanından bir tanesi olacak. İnşallah önümüzdeki yılın sonuna kadar onu bitiriyoruz. 7 yeni havalimanı da şu anda onunla birlikte yapılıyor.” dedi.

“Sanayi alanında bir devrim yaşıyoruz.” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemize 197 olan organize sanayi bölgesi sayısını 299’a çıkardık. Tabii ki istihdam sayısı da hızla artıyor ve 1 milyon 700 binin üzerine istihdamı çıkardık. Hedefimiz 2023 yılına kadar 65 yeni organize sanayi bölgesini daha faaliyete geçirerek 1 milyon ilave istihdam oluşturmaktır” şeklinde konuştu.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
mafaky
3 yıl önce

Yıl sonuna kadar bitirileceği ifade edilen, İstanbul Yeni Havalimanı’nın sadece 1. Fazı’nın da bir bölümüdür. Termnal’in tamamı o tarihte hizmete açılmamış olabilir, yüksek olasılıkla. Bunun dışında inşaatı fiilen başlamış olan Çukurova Bölgesel Havalimanı ile Rize-Atvin Havalimanı var… Diğer dört (4) havalimanı hangileri?