Türkiye'nin Hava Trafiği, Avrupa'daki Önemli Bir Rol Oynuyor

Türkiye’nin Hava Trafiği, Avrupa’daki Önemli Bir Rol Oynuyor

İstanbul Havalimanı, Avrupa’daki en yoğun havalimanı olarak ön plana çıktı. Avrupa Hava Seyrüsefer Emniyet Teşkilatı (EUROCONTROL) tarafından yayımlanan 25-31 Mart dönemine ait hava trafik istatistiklerine göre, İstanbul Havalimanı günlük ortalama 1328 uçuş ile Avrupa’nın en yoğun havalimanı konumunda.

Türkiye’nin genelinde hava trafiği de dikkat çekici seviyede. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, EUROCONTROL’ün raporunu resmi internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre, Türkiye günlük ortalama 2,603 uçuşla Avrupa’daki en yoğun trafik hacmine sahip ülkeler arasında 6. sırada yer aldı.

Özellikle İstanbul Havalimanı, Türkiye’nin önemli bir havayolu merkezi konumunda bulunuyor. Dünyaya açılan kapısı olarak nitelendirilen bu havalimanı, Avrupa genelinde en yoğun uçuş trafiğine ev sahipliği yapıyor.

Bu dönemde Türk Hava Yolları da dikkat çeken bir performans sergiledi. Türk Hava Yolları, belirtilen 25-31 Mart döneminde gerçekleştirdiği 1319 uçuş ile Avrupa’da en fazla uçuşu gerçekleştiren havayolu şirketleri arasında 3. sırada yer aldı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. 1 ay önce

    Şişirin şişirin…Ucube Hava meydanının ucube yaklaşması, zaman ve yakıt canavarı…

    Cevapla