Türkiye Yaz Rezervasyonlarında Yüzde 20 Üzerinde Artış Gösteriyor

Türkiye Yaz Rezervasyonlarında Yüzde 20 Üzerinde Artış Gösteriyor

Türk Hava Yolları ve Lufthansa’nın ortak kuruluşu SunExpress, dünyanın en büyük turizm fuarı ITB Berlin’de “Türkiye Turizmi: Deniz, Kum ve Güneşten Çok Daha Fazlası” panelini düzenledi. Panelde SunExpress CEO’su Max Kownatzki, TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert ve Berlin Brandenburg Havalimanı CEO’su Aletta von Massenbach turizm ve seyahat sektörüne dair değerlendirmelerde bulundu.

Kownatzki, yaz dönemi rezervasyonlarının geçen yıla göre %23 arttığını belirterek Türkiye’ye olan seyahat talebinin güçlü olduğunu vurguladı. Türkiye’nin sadece deniz, kum ve güneşle sınırlı olmadığını, zengin tarih, kültür, benzersiz lezzetler ve her mevsime uygun aktivitelerle çok yönlü bir destinasyon olduğunu ifade etti.

TUI Almanya CEO’su Stefan Baumert ise Türkiye’ye olan seyahat talebinin önemli ölçüde arttığını ve bu yıl Almanya’dan 1 milyon ziyaretçi hedeflediklerini söyledi. Türkiye’deki otelcilik sektörü ile yakın iş birlikleri sayesinde yeni konaklama imkanları sunacaklarını belirtti.

Berlin Brandenburg Havalimanı CEO’su Aletta von Massenbach ise Türkiye’nin Berlin’de yaşayanlar için popüler bir destinasyon olduğunu ve SunExpress ile güçlü bir iş birliğine sahip olduklarını ifade etti. SunExpress’in Berlin’den Türkiye’nin 10 şehrine direkt uçuşlar sunduğunu ve bu yaz kapasite ve frekans artışıyla hizmetlerini genişleteceğini belirtti.

SunExpress aynı zamanda ITB Berlin’de dijitalleşme stratejisi çerçevesinde Chatbot ve Videocall hizmetlerini tanıttı. Seyahat acenteleri ve iş ortakları için hizmet kalitesini artırmayı amaçlayan bu yenilikçi çözümler, fuar süresince ziyaretçilere deneyimleme fırsatı sunuldu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir