Türkiye başkalarının kaldıramayacağı yükleri kaldırıyor

Türkiye başkalarının kaldıramayacağı yükleri kaldırıyor

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, “Türkiye başkalarının kaldıramayacağı yükleri kaldırıyor. Dostu da düşmanı da şaşırtıyor” dedi.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı, Atatürk Havalimanı’nda çalışan personel ve yolcularla bayramlaştı.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Aycı İsrail ve Rusya ile yaşanan normalleşmeyi kastederek “Türkiye müzakereler konusunda ülke olarak çok önemli adımlar atıyor. Çok manidardır bu saldırının zamanlaması” dedi. Atatürk Havalimanı’nın, terör saldırılarının ardından herkesin cansiperane çalışması sayesinde kısa sürede uçuş trafiğine açıldığını belirten Aycı, Türkiye’nin yoluna güçlü şekilde devam ettiğini anlattı.

Aycı, şunları kaydetti: “Pek çok ülkenin altından kalkamadığı, altından da kalkamayacağı ve kaldıramayacağı şeyleri Türkiye kaldırıyor. Sanırım bu da dostu da düşmanı da çok şaşırtıyor. Allah bin kere razı olsun. Bizim milletimiz özverili bir millet. Kardeşlerimiz, arkadaşlarımız, işe gelmeye, işine dört elle sarılmaya devam ediyor. Bu ülkede mayamız sağlam. Brüksel, 12 gün havalimanını açamadı.”

İlker Aycı, 11 Temmuz’da Avrupa’nın en iyi havayolu ödülünü altıncı kez alacaklarını belirterek “Bu, Türkiye’deki havacılığın aldığı ödül. Hepimizin ortak paydası. Benim için en büyük ödül, lokal yolcunun yeniden geri dönmesi, yeniden hisse değerimin, bu yolcunun geri dönüşüyle şirketin daha çok kâr elde etmesi. Yeniden Türkiye’de, turizmde otellerin, uçakların, havalimanlarının dolması” dedi.

ABD’de 6 bin 500 kapasiteli günlük yolcu taşıdıklarını, hedeflerinin günde 10 bine çıkarmak olduğunu belirten Aycı, “Yeni hatlar açıp ABD’de büyüyoruz. ABD’de transiti çalıştırmak için dünyanın en zengin pazarını burayla bağlayabilmek konusunda çalışıyoruz. Bunu başarmak içinde ABD’de bilinirliğimizi artırmak istiyoruz. Reklamlar ve sponsorluklarla örneğin Super Bowl’da yer alarak ABD’nin üçte birine en az bir kere ulaştık. Televizyon izleyicisi olan kitlenin üçte birine en az bir sefer ulaşmış olduk” şeklinde konuştu.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.