featured

TÜRKİSTAN’DA İLK YURT DIŞI UÇUŞ İSTANBUL’A

Kazakistan’ın Türkistan eyaletinde açılışı yeni yapılan Türkistan Havalimanından ilk yurt dışı uçuşlar Türkiye’ye yapılacak. Eyaletin valisi Umirzak Şukuyev (Umirzak Shukeyev) koronavirüs salgınına bağlı olarak uçuş tarihlerinin netleşeceğini bildirdi.

Açılışı yeni yapılan Türkistan Uluslararası Havalimanı’ndan ilk yurt dışı uçuşlar Türkiye’ye olacak. Kazakistan’daki tarihi Türkistan eyaletinde, Türkiye devleti ve Kazakistan devletinin ortak girişimi olan Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesini bulunuyor.

TÜRKİSTAN’DA İLK YURT DIŞI UÇUŞ İSTANBUL’A

Bölgeye Türkiye’den her yıl çok sayıda öğrenci eğitim ve öğretim için gidiyor. Türkistan Eyaleti Valisi Şukuyev, ülkedeki koronavirüs durumunun istikrara kavuşmasından sonra ilk uçuşların İstanbul’a yapılacağını belirtti. (qha)

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 3 sene önce

    Sayın Editör,Haber içeriğinde tarih göremedim? ayrıca haberin yayımlandığı tarihte yok malesef?Kazakistan, Türkistan Hazret Sultan Uluslararası Havalimanı mı? Havalimanın adınıda bulamadım haber de?Uluslar arası alan kodu (HSA) mı?Thy 2021 Mayıs ayında haftada 1, haziran ayı sonrası haftada 2 frekans uçacak diye okudum.Haberi revize ederseniz arama sonucunda okuyanlarda istifade eder.Saygılarımla

    Cevapla
  2. 3 sene önce

    Yakisir gardaslarimiza.?

    Cevapla