featured

Turkish Technic Uçak Bakım Teknisyeni Arıyor

Turkish Technic resmi internet sitesi üzerinden Uçak Bakım Teknisyeni aradığını duyurdu. Yapılan duyuruda aranılan şartlar açıklandı.

İşte THY Teknik’ten yapılan açıklama;

Turkish Technic olarak Türk Hava Yolları A.O. marka topluluğunun bir parçasıyız. 9.350 kişilik uzman ekibimizle; İstanbul Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, Ankara Esenboğa Havalimanı ve Aydın Çıldır Havalimanı’nda bulunan tesislerimizde Anonim Ortaklığımızın halihazırda 394 uçaktan oluşan ve her gün daha da genişleyen filosu başta olmak üzere, yurt içi ve yurt dışından birçok hava yolu operatörüne kaliteli ve kapsamlı uçak bakım, onarım, modifikasyon, rekonfigürasyon, komponent bakım ve komponent yedek parça ikamesi, mühendislik, sertifikasyon ve üretim gibi birçok diğer alanda katma değerli hizmet sunan, dünyanın ileri gelen havacılık servis tedarikçilerinden biriyiz. Sen de bu ilana başvurarak güvenilirliği, tecrübesi, rekabetçi yapısı ve kalite odaklılığı ile dünyanın en önemli havacılık bakım-onarım ve mühendislik kuruluşları arasına giren Turkish Technic ailesinin bir parçası olabilirsin!

Başvuru Koşulları

 • T.C. vatandaşı olan,
 • Adli sicil ve adli sicil arşiv kaydı bulunmayan,
 • 01.01.1994 tarihi ve sonrasında doğmuş olan,
 • Erkek adaylar için; askerlik görevini tamamlamış, askerlikten muaf olan veya tercihen en az 1 yıl tecilli olan,
 • Daha önce THY A.O veya iştiraklerindeki görevlerinden disiplinsizlik nedeniyle ayrılmamış olan,
 • Tehlikeli işlerde çalışmaya engel sağlık sorunu bulunmayan,
 • İşbaşı Eğitim Programı süresince İstanbul’da ikameti ve eğitime kesintisiz devamı kabul eden,
 • CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kriterlerine göre en az A2 Seviyesinde İngilizce bilgisine sahip olan,
 • Üniversitelerin Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri’nin aşağıdaki bölümlerinden lisans derecesinde mezun olan çalışma arkadaşlarımızı arıyoruz. (Tercihen SHGM tarafından “Yetkili Okul” veya “Tanınan Okul” kabul edilen üniversiteler)
 1. Uçak Gövde-Motor Bakım
 2. Uçak Bakım ve Onarım
 3. Uçak Elektrik-Elektronik
 4. Havacılık Elektrik ve Elektroniği

Aranan Nitelikler

 • Tercihen SHY-66 Hava Aracı Bakım Lisansı modül sınavlarında başarılı olmak,
 • Tercihen Yabancı Dil Sınavı (YDS) puanı 50 ve üzeri olmak, Vardiyalı düzende çalışabilmek,
 • Öğrenmeye ve çalışmaya hevesli olmak, Takım çalışmasına yatkın olmak,
 • Takip yönü güçlü, dikkatli, sonuç odaklı çalışabilen ve detaylara hâkim.

Çalışma Lokasyonları

 • Atatürk Havalimanı
 • İstanbul Havalimanı
 • Sabiha Gökçen Havalimanı

Sosyal İmkanlar

Turkish Technic olarak çalışanlarımıza önemli sosyal olanaklar sunuyoruz. Türk Hava Yolları ve Anadolu Jet uçuşlarında çalışanlarımızın ve ailelerinin kullanabilecekleri yurt içi ve yurt dışı uçuşlarda ve anlaşmalı kurumlarda özel indirim hakkı tanıyoruz.

Bunların yanı sıra doğum ve evlilik gibi özel günlerinde çalışanlarımıza yanlarında olduğumuzu hissettirebileceğimiz sosyal yardımlar, özel sağlık sigortası, Toplu İş Sözleşmesiyle belirlenen tatmin edici ücretlerin yanı sıra yılda 4 defa ikramiye, lisan tazminatı, kadın çalışanlarımız için kreş desteği gibi maddi olanaklar sunuyoruz.

Bunlara ek olarak İstanbul’un hemen hemen her yerine ulaşan geniş servis ağımız, her lokasyonda sağladığımız yemek hizmeti ve yine her lokasyonda verdiğimiz işyeri hekimi hizmetimiz ile çalışanlarımıza destek oluyoruz.

Çalışanlarımıza sunduğumuz eğitim ve gelişim fırsatları, sosyal kulüp faaliyetleri, sosyal sorumluluk projeleri gibi imkanlarla onların sadece iş hayatlarına değil sosyal hayatlarına da dokunuyoruz.

Siz de bu ailenin bir parçası olmak için hemen ilanımıza başvurabilirsiniz.

İzlenecek Yol

Bu ilan kapsamında Turkish Technic Sivil Havacılık Yüksekokulu veya Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi’nin Uçak Gövde-Motor Bakım, Uçak Bakım ve Onarım, Uçak Elektrik-Elektronik, Havacılık Elektrik ve Elektroniği bölümlerinden mezun adaylar için İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ile 3 ay süreli İşbaşı Eğitim Programı (İEP) düzenleyecek ve eğitimi başarıyla tamamlayan adayların istihdamını 3 ay sonunda gerçekleştirecektir.

İşbaşı Eğitim Programı boyunca personel adaylarına günlük 327,18 TL (öğrenciliği devam edenler için 245,38 TL) ödenmesi, İş Kazası ve Meslek Hastalığı Sigorta Primi, Genel Sağlık Sigortası primi İŞKUR tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve Değerlendirme Süreçleri

 • İlanımız 10.02.2023 tarihine kadar yayında kalacaktır.
 • Uygulanacak değerlendirme süreçleri ile ilgili detaylı bilgi almak için tıklayın.
 • Sistemde kaydı bulunmayan adaylar “Özgeçmiş Bırak” butonu üzerinden başvuru yapacaklardır.
 • Başvuru sırasında TC Kimlik Numarası, isim soyisim ve doğum tarihinin kimliğinizde yazdığı şekilde sisteme girilmesi gerekmektedir.
 • Başvuru esnasında ilan kriterlerine uygun mezuniyet belgenizi, sisteme yüklediğinizden emin olun.
 • Lütfen CV’nizdeki tüm bilgilerin eksiksiz ve doğru olduğundan emin olun. Başvuru sırasında özgeçmişinde; doğum tarihi, mezuniyet tarihi, güncel fotoğrafı bulunmayan adayların CV’lerini güncellemeleri gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz geçersiz sayılacaktır.
 • Çalışma süresince Turkish Technic operasyonunun olduğu tüm lokasyonlarda görevlendirme yapılabilir.

BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ…

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Öne Çıkan Yorumlar

 1. Elindeki teknisyenlerin maaşlarını zaten diplerde tutup sahip çıkmayıp . Asosyal çalışacak koleler aranıyor olmasın ? Tgsden aglananlar basvurun ilanlara bakın fırsat bu fırsat

 2. 1 sene önce

  Cs saka gibisin değer görmediğiniz bir yerde mutsuz bir şekilde kendinizi ezdireceğinize 5 yıllık emeğinizi gençliğinizi söndürmelerine izin vermeyin calısan profiline bakın anlarsınız.. mavi boncuk dağıtanlara kanıp yanlış kararlar vermeyin… ha ekmek kazanmak istiyorum baska seceneğim yok lisansımda var diyorsan hayırlısı olsun basvurun.

 3. Negatif yorumlara aldanmayın başvurun. Meslek zor uğraşlı ve bu şirkette değersiz. Kendinizi geliştirip hakkınızı veren bir şirkete geçin. Maaş thy de başlangıç vergi dilimine göre değişiyor ikramiye haric 11-14 arası geziyor. Yetkilenince (5yıllık bir süre) 20-25 arası oluyor. İlave ödenekler mesailer ikramiyeleri var. Yetkilendikten sonra ülkede diğer şirketlerde 50 altı çalışan yok. İlave ödeneklerle 100ü buluyor. Bol şanslar

6 Yorum

 1. Merhaba bu teknik iş ilanlarına türk cumhuriyetleri vatandaşlari basvura biliyormu ve nasıl bir yol izlemesi gerekiyor

  Cevapla
 2. 1 sene önce

  Arkadaşlar ilana başvurayım diyorum ancak yorumları okudukça hata mı ediyorum diye düşünüyorum. 5 yıl tgs de çalıştım, burada bir arpa boyu yol almak mümkün değil. En azından teknik bir iş yaparak okuduğum okulu ziyan etmeyeyim diyorum. Apronda gördüğüm teknisyen arkadaşlar haberlerin altına yorum yapan arkadaşlara pek benzemiyorlardı.

  İşe alınsam, karda kışta apronda değil de atölyede çalışsam, her gelene hesap vermek yerine atölye şefine/müdürüne hesap versem, insanlarla değil de yapacağım işle ilgilensem iyi olur diye düşünüyorum ancak yorumlarda tdp çok kötü bir durumda gibi gösterilmiş. Gerçekçi tavsiyelerinizi bekliyorum.

  Cevapla
 3. Mezun belgesini sisteme nasıl yükleyebilirim? Ekle butonunu göremedim bi türlü.

  Cevapla
 4. Elindeki teknisyenlerin maaşlarını zaten diplerde tutup sahip çıkmayıp . Asosyal çalışacak koleler aranıyor olmasın ? Tgsden aglananlar basvurun ilanlara bakın fırsat bu fırsat

 5. Negatif yorumlara aldanmayın başvurun. Meslek zor uğraşlı ve bu şirkette değersiz. Kendinizi geliştirip hakkınızı veren bir şirkete geçin. Maaş thy de başlangıç vergi dilimine göre değişiyor ikramiye haric 11-14 arası geziyor. Yetkilenince (5yıllık bir süre) 20-25 arası oluyor. İlave ödenekler mesailer ikramiyeleri var. Yetkilendikten sonra ülkede diğer şirketlerde 50 altı çalışan yok. İlave ödeneklerle 100ü buluyor. Bol şanslar

  • 1 sene önce

   Cs saka gibisin değer görmediğiniz bir yerde mutsuz bir şekilde kendinizi ezdireceğinize 5 yıllık emeğinizi gençliğinizi söndürmelerine izin vermeyin calısan profiline bakın anlarsınız.. mavi boncuk dağıtanlara kanıp yanlış kararlar vermeyin… ha ekmek kazanmak istiyorum baska seceneğim yok lisansımda var diyorsan hayırlısı olsun basvurun.