Turkish Cargo, Yeni Seferleri Brezilya ve Vietnam’a uçacak

Turkish Cargo, Yeni Seferleri Brezilya ve Vietnam’a uçacak

Dünyanın 124 ülkesine hizmet sağlayan ve en hızlı büyüyen hava kargo markalarından biri olan Turkish Cargo, 2015 yılından bu yana kargo seferleri düzenlediği Vietnam’ın başkenti Hanoi’den sonra kapasite arttırımına giderek, Vietnam’ın en büyük şehri olan Ho Chi Minh’e (SGN) de kargo seferleri düzenliyor.

Yüksek ihracat potansiyeline sahip olan Ho Chi Minh’e yapılan seferler, Boeing 777F tipi geniş gövde kargo uçakları ile icra ediliyor. Ho Chi Minh ve Avrupa pazarı arasında ciddi bir kargo trafiğinin yaşanması, yeni açılan bu hattı önemli kılıyor.
Avrupa varışlı güçlü bir ihracat pazarına sahip olan Ho Chi Minh ihraç ettiği; elektrikli teçhizatlar, yakıtlar, yağlar, aksesuar ve giyim, makine kimya ürünleri ve nükleer teçhizat ürünlerle öne çıkıyor. 10 milyona yaklaşan nüfusuyla Ho Chi Minh’in başlıca ithalat kalemleri arasında; elektrik ve elektrikli ürünler, makine ve teçhizatlar, yakıtlar, yağlar, demir çelik ürünleri, plastik ve türevleri bulunuyor.

300’den fazla destinasyondan oluşan geniş uçuş ağıyla dünyayı kapsayan Turkish Cargo; altyapısı, operasyonel kabiliyetleri, filosu ve alanında uzman ekipleriyle sürdürülebilir bir büyüme sağlayarak hava kargo taşımacılığında tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Turkish Cargo, Brezilya’nın en büyük ikinci kargo terminali olan Viracopos Uluslararası Havalimanı’na sefer düzenliyor.

Güney Amerika’nın en büyük eyaleti Sao Paulo’da bulunan Guarulhos Uluslararası Havalimanı’nda yürüttüğü operasyonlarını, yoğunlukla kargo uçaklarına hizmet veren Viracopos Uluslararası Havalimanı’na (VCP) taşıdı.

Viracopos Uluslararası Havalimanı’nın yer aldığı Campinas kenti, Brezilya’nın bilimsel, teknojik ve endüstriyel gelişim merkezi olmasının yanı sıra ülkedeki en iyi ulaşım bağlantılarına sahip konumuyla da dikkat çekiyor. Campinas kentine yapılan seferler, B747 ve B777 tipi kargo uçakları ile icra ediliyor.

Sao Paulo; Asya kıtası ve Orta Doğu bölgesine ihraç ettiği; süt tozu, vitamin ilaçları, meyve ve sebzeler, tavuk ürünleri, ham deri, otomobil ve yedek parça ürünleriyle öne çıkıyor.

Sao Paulo’nun başlıca ithalat kalemleri arasında ise; telefonlar ve aksesuarları, otomobiller ve aksesuarları, makina ve petrokimya ürünleri, tekstil ürünleri gibi ürünler bulunuyor. Sao Paulo’nun; Avrupa Kıtası ile bozulabilir kargo ağırlıklı, Asya Kıtası ve Orta Doğu Bölgesiyle tekstil ürünleri ağırlıklı ciddi bir kargo trafiğinin bulunması, yeni açılan bu hattı daha da önemli kılıyor.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.