TÜRK SAVUNMA SANAYİİ’NDEN BREZİLYA ÇIKARTMASI

TÜRK SAVUNMA SANAYİİ’NDEN BREZİLYA ÇIKARTMASI

Türk savunma sanayii, Güney Amerika bölgesinin en büyük fuarı LAAD’a milli katılım gösterecek. Fuarda, SSM koordinatörlüğünde 12 firma yeteneklerini sergiliyor.

Savunma Sanayii Müsteşarlığından (SSM) yapılan açıklamaya göre, 4-7 Nisan tarihlerinde Rio de Janeiro’da gerçekleştirilecek fuara, müsteşarlık koordinatörlüğünde 12 firma ile Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliği katılıyor.

Bu kapsamda, fuarda, ASELSAN, BMC, Katmerci·ler, MKEK, NERO Endüstri, Nurol Teknoloji, OTOKAR, REPKON, ROKETSAN, SDT, TUSAŞ ve TAIS SHIPYARDS, savunma sanayisine yönelik kabiliyetlerini sergiliyor.

Yerli füzeler fuarda

Fuarda, ROKETSAN’ın Cirit, L-UMTAS ve OMTAS sistemlerinin kara platformlarına entegrasyonu, Cirit, L-UMTAS, SOM ve TEBER sistemlerinin hava platformlarına entegrasyonu; ASELSAN’ın Tank Modernizasyon Projesine yönelik elektronik ve silah sistemleri, IFF ve ESM sistemleri, sınır gözetleme sistemleri, seyrüsefer sistemleri; TUSAŞ’ın Atak Helikopteri ve Anka Sistemi, STM’nin MİLGEM tasarım kabiliyetlerinin ön plana çıkarılması planlanıyor.

Fuara, 600’ün üzerinde firmanın, 195 resmi delegasyonun, 90 ülkeden 40 bine yakın ziyaretçinin katılması bekleniyor.
30 ülkenin milli katılım göstereceği fuarda, öncelikli olarak bölge ülkelerinden Brezilya, Kolombiya, Şili, Peru, Meksika ile Ortadoğu ve Afrika bölgelerinden ise Katar, Botsvana, Nijerya, Tunus ile görüşmeler yapılması öngörülüyor.(Akşam)

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

1 Comment
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
BRICS
3 yıl önce

Maşallah, bu hızla Türkiye MINTS’ten çıkıp BRICS’e terfi eder yakında. Hazır ağa babalar oradayken.