TÜRK OLDUĞU İÇİN UÇAĞA ALINMADI

TÜRK OLDUĞU İÇİN UÇAĞA ALINMADI

Yeni yılda ailesini görmek için, Meksika’dan İstanbul’a Gelmek Üzere Bilet Alan Aydemir Taşova Kendi Deyimiyle Irkçılığın Kurbanı Oldu.

Son zamanlarda artan ırkçılık vakalarına bir yenisi daha eklendi. Uçağının Miami-Stockholm aktarmasında, check-in işlemleri sırasında, görevlinin “Uçağa almak istemiyoruz çünkü sen Türksün seni uçağa almak istemiyoruz bu uçağa binemezsiniz.” demesi ve mağdur olduğu olayın açıklamalarını aşağıda paylaşıyoruz.

“Bu yazıyı ırkçı saldırıyı gerçekleştiren firmaya karşı Türk halkının dikkat etmesi ve aynı sıkıntıları yaşamaması için bir açıklama olarak bildiriyorum. Meksika da yaşıyorum eşim Meksikalı. Yıl başını ve evlilik yıl dönümümüzü kutlamak için Türkiye’ye biletimizi aldık. Uçağımız Meksika-Miami . Miami-Stockholm . Stockholm-İstanbul olarak düzenlendi. 27 aralık tarihin de Miami ye geldik ve bir sonraki uçuşumuz için Norwegian seyahatte check-in işlemleri için yerimizi aldık. Orada pasaportuma bakan Afrika kökenli Amerikalı bey bizi insanlardan ayırarak pasaportumun ve vizelerimin sahte olduğunu söyledi. Şaşkınlıkla birlikte “eğer böyle bir düşünceniz varsa lütfen polisi buraya çağırın” dedim. Ben böyle söyleyince bu seferde Şengen vizemin olmadığını dile getirdi. Vizeden muaf olduğumuza dair konsolosluk belgelerini yazışmalarını gösterdik. Irkçının kaçacak yeri olmayınca bu sefer “Uçağa almak istemiyoruz çünkü sen Türksün seni uçağa almak istemiyoruz bu uçağa binemezsiniz” denildi. Uçağın kalmasına çok az bir süre kalmıştı bavullarımız uçağa yüklenmiş ve ailelerimiz Türkiye’de bizi bekliyordu bir karar verdik ve eşim ve kızımı bu uçakla Stockholm e gönderdim. Ben de THY nin 28 aralıkta ki 22.45 uçağına bilet alarak Türkiye’ye geldim. Gelene kadar da daha başka birçok sıkıntılar yaşadım. Bu süre içerisinde miami konsolosluğu benimle ilgilendikleri için onlara teşekkür ediyorum. Bu ırkçı saldırısı birtek bana yapılış bir olay değil tüm Türk milletine yapılmış bir saldırıdır. Bunun için yılbaşından sonra gerekli girişimleri yapacağız. Bize , milletimize ve tüm insanlığa karşı yapılan bu ırkçı saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Yanımızda olan Miami Türk elçiliğine ve dostlarımıza teşekkür ederiz.(haberoran)

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Ozzy

Evet bende Ayni fikirdeyim musluman oldugunu icin olabilir ama Turk oldugu icin degildid

Isimsiz

Bu hikaye bence eksik anlatilmis, hic bir hava yolu sirketi turk oldugu icin yolcuyu ucurmamazlik yapmaz.