Türk Kabin Memurlarının kurduğu “Altın Kanatlar” İyilik Yapma Peşinde…

Türk Kabin Memurlarının kurduğu “Altın Kanatlar” İyilik Yapma Peşinde…
Türk kabin memurları, Afgan mülteci kampına,13 tonluk gıda yardımında bulundu

Türk kabin memurlarının kurduğu Altın Kanat Derneğinin üyeleri, Pakistan’ın başkenti İslamabad’daki Afgan mülteci kamplarına ilişkin haberlerden etkilenerek kamptaki mültecilere 13 tonluk gıda yardımında bulundu.

Kabin memurlarından Esra Kılıç  yaptığı açıklamada kamptaki hayatın zorluğunu ve çocukların durumunu gördükten sonra buraya yardım yapmaya karar verdiklerini belirtti. Yapılan yardım 600 aileye ulaşan gıda yardımını kapsıyor. Bu yardımın tamamı kabin memuru olan üyelerimiz arasında yaklaşık 1 hafta gibi kısa bir zamanda toplandı

Resmen kamp olmayan bölgenin başka yardım kuruluşlarınca da yardım alamadığını kaydeden Kılıç, benzeri başka bir kampta okul ve kırtasiye malzemesi projesi üzerinde çalıştıklarını ifade etti.

Dernek olarak Suriye, Türkiye ve Bangladeş’te de faaliyetlerde bulunduklarını anlatan dernek yetkilileri, Fırat Kalkanı ve Zeytindalı Operasyonu alanlarındaki yetim kalan 500 çocuğa kışlık giyecek ve kırtasiye yardımı yaptıklarını anlattı.

“El Bab, Azez ve Afrin bölgesindeki yetimlerle ilgili ikinci projeleri, Körfez ülkelerinden bağışçılar bularak onların yaşam boyu öğrenim masraflarını karşılamak olacak.

Esra Kılıç, Bangladeş’te 60 yetimin kaldığı bir kız yetimhanesine gıda ve para yardımı yaptıklarını da aktardı ve kendilerinin 100 üyeli etrafındakilere yardım yapmak için kurulmuş bir iyilik harekatı yönettiklerini ifade etti.

Derneğin gelecek projelerinden de bahseden Kılıç, şunları kaydetti:

“Üyelerimizin kullanmadığı, temiz eşyalarını satacağı bir kermes projemiz var. Bu kermesin geliriyle Atme Kampı’nda kalanlara erzak yardımı ile burada kalan kadınlara sağlık ürünleri ve giyim yardımı yapacağız. Diğer bir projemiz de müzikle ilgilenen kabin memuru arkadaşlarımızın farklı dillerde müzik yapacağı bir konser olacak. Bu konserin geliriyle de Suriye’deki yetimhanelerde kalan çocuklara kırtasiye malzemesi ve kışlık kıyafet alacaklarını söyledi.

 

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.