featured

Türk havayolu şirketleri, Ufa’dan Antalya’ya uçak seferi başlatıyor

 

Uluslararası Ufa Havalimanı tarafından yapılan açıklamada, Türk havayolu şirketleri Southwind ve Corendon Airlines’ın temmuz ayı sonundan itibaren Başkortostan Cumhuriyeti’nin başkenti Ufa’dan Antalya’ya yeni uçuş programı düzenlediğini bildirdi.

Açıklamada, Türk şirketi Corendon Airlines’ın 26 Temmuz’dan itibaren Ufa’dan Antalya’ya uçuşlara başlayacağı belirtilirken, uçuşların salı, çarşamba, cuma ve pazar günleri olmak üzere haftada dört kez gerçekleştirileceği, uçuşların 189 yolcu kapasiteli Boeing 737-800 tipi uçaklarla gerçekleştirileceği ifade edildi.

Diğer havayolu taşıyıcısı Southwind Airlines, 2 Ağustos’tan itibaren Ufa-Antalya seferlerine başlamaya hazırlanırken, uçuşlarında 220 yolcu kapasiteli Airbus A321 uçağı ile haftada altı sefer düzenleyecek.

Ufa Havalimanı basın servisi, yeni seferler sayesinde ağustos itibariyle Ufa’dan Antalya’ya toplam uçuş sayısının haftada 22’ye yükseleceğini ekledi.

Southwind Airlines’ın Batı yaptırımları nedeniyle ulaşım sorunları yaşayan Rus turistleri taşımak için Türkiye’de özel olarak oluşturulmuş yeni bir havayolu şirketi olduğu belirtilirken, şirketin Rusya pazarına ilk kez girdiği de aktarıldı.

Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), yeni uçuş programlarının ortaya çıkmasının Türkiye’ye hala yeterli ulaşım olmadığı için önemli olduğunu vurgularken, aynı zamanda bilet fiyatlarındaki düşüşe de etkilemesini bekliyor.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 Yorum

 1. 6 ay önce

  Çok biliyorsun elindeki uçakları maksimum verimde kullanıyor diğer hatlarından kısmadan Rusya’da daha büyümesi olası değil, sürekli THY’ye sataşmayı bırakın artık!

  Cevapla
 2. 6 ay önce

  THY bakar diğerleri yapar.

  Cevapla
 3. 6 ay önce

  Türk Pilot alımı yapmadılar sanırım? Şirket Türkiye’de kuruldu, yanlış bilmiyorsam? Türk Pilotlarına istihdam imkanı tanınmalıdır.

  Cevapla