Türk Hava Yolları’nın Washington-İstanbul hattında 1 milyonuncu yolcu

Türk Hava Yolları’nın Washington-İstanbul hattında 1 milyonuncu yolcu

Türk Hava Yolları (THY), Washington-İstanbul hattında 1 milyonuncu yolcusunu taşımaya hazırlanıyor.

THY Washington Müdürü Erkan Erdoğan, kurumun başkent Washington bölgesinde çalıştığı acentelerin katılımıyla düzenlenen toplantıda, THY’nin çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Erdoğan, konuklarını THY’nin hizmet verdiği bölgeler hakkında bilgilendirerek, kurumun hedeflerini anlattı.

THY’nin Washington uçuşlarının 2010 yılında başladığını hatırlatan Erdoğan, “Bugüne kadar toplam 900 bin yolcu taşıdık. 2017 yılının şubat ayında 1 milyonuncu yolcumuzu taşıyacağız.” dedi.

Ayrıca Erdoğan, THY’nin dünyanın farklı bölgelerinde uçuş sayılarını artırmaya devam ettiğini bildirdi. Tanzanya’nın Zanzibar bölgesine seferlere bu ay başladıklarını ifade eden Erdoğan, gelecek hafta da Küba’nın başkenti Havana ve Venezuela’nın başkenti Caracas uçuşlarına başlayacaklarını aktardı.

Erdoğan, THY’nin birçok ünlü markaya ve spor aktivitelerine sponsor olduğunu sözlerine ekledi.

THY, ABD’deki ilk özel yolcu salonu Turkish Airlines Lounge’u geçen eylül ayında Washington’da açmıştı. İç dizaynı Türk kültüründen esinlenerek yapılan özel yolcu salonunda Türk mutfağının zengin yemek kültüründen ürünlerin yanı sıra mescit ve duş gibi imkanlar sunuluyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
torpilli müdür
3 yıl önce

thy’ye nasıl girdin hangi sürede nasıl müdür oldun oraya tayin atandın onu da böyle poz vererek açıklasana !

Neler gördük neler.
3 yıl önce

Lütfen bilmeden yorum yapmayiniz. Erkan Bey çekirdekten yetişmiş gayet tecrübeli ve bilgili bir arkadaştır. Ve yurtdışında yerini hak eden ve Thy yi en iyi temsil edebilecek yegane yöneticilerden biridir. Kendisi satışın okulu olarak bilinen thy taksim ofisinde yıllar önce üniversite öğrencisiyken parttime olarak başlamış bir personeldir. Bu görevine uzun yillar sonra kademeli olarak aldığı atamalarla getirilmiştir. Kapının önünde birden kendini müdür koltuğunda bulan egolu zayıf kişiliksiz müdürlerden değildir. Çok fazla problemli yönetici ve personel olan bu şirketde araştırmadan bilmeden yorum yapmak uygun değil.
Yönetici