Türk Hava Yolları'ndan ABD'de yeni destinasyon: Direkt seferler başladı

Türk Hava Yolları’ndan ABD’de yeni destinasyon: Direkt seferler başladı

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Havalimanı’ndan Detroit Metrolopolitan Havalimanı’na direkt seferlere başladı. Detroit, THY’nin ABD’deki 13. uçuş noktası oldu.

THY uçağı, Detroit’e ilk uçuşu nedeniyle geleneksel su takı ile karşılandı. Türk Hava Yolları yöneticileri ve yerel yetkililerin katıldığı etkinlik, Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı’nda düzenlendi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat törende yaptığı konuşmada “İstanbul’u Detroit ile buluşturmanın heyecanını yaşıyoruz, seyahat, iş ve kültürel keşif fırsatları sunuyoruz. Bugün, Türk Hava Yolları’nın Detroit’e olan ilk uçuşunu kutlamak için bir araya geldiğimiz özel bir gün. İki büyük şehrimizi, İstanbul ve Detroit’i birbirine daha da yaklaştırdık. Benzersiz uçuş ağımız ile yolcularımıza dünyayı keşfetme imkânı tanırken, en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyoruz” dedi.

Detroit uçuşları, 15 Kasım 2023 itibarıyla Boeing 787-9 ile Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün karşılıklı olarak İstanbul Havalimanı ile Detroit Metropolitan Wayne County Havalimanı arasında gerçekleştirilecek. İstanbul – Detroit seferleri, 25 Aralık 2023 tarihi itibarıyla haftada dört gün olarak icra edilecek. Detroit uçuşlarıyla birlikte Türk Hava Yolları, uçuş ağını 345’e ulaştı.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir