TÜRK HAVA YOLLARI ZARAR AÇIKLADI

TÜRK HAVA YOLLARI ZARAR AÇIKLADI

Türk Hava Yolları , Kamuoyu Aydınlatma Platformu’na geçici vergi beyannamesini sundu.

Gelir İdaresi Başkanlığı’na sunulan beyannamede Türk Hava Yolları, 2016 yılının 4.döneminde 6.5 milyar TL zarar açıkladı.

 

GEÇİCİ VERGİ BEYANNEMESİ İÇİN TIKLAYINIZ..

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

4 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
View all comments
Uyyyuşagum
3 yıl önce

6,5 milyar zarar yapıyorsun 50 milyon tl de çalışanlardan kesiyosun ne oldu kaaramı geçtin ? matematik hesabınız anlaşılan lazca.

$lar €lar
3 yıl önce

Ne ala memleket. Sen kendi memleketinde yerli yolcularina yabanciymis muamelesi yap biletleri Euro ile, USD ile sat, zararini TL olarak bildir. (samimi soyluyorum, biletleri web’te TL gosterip arka planda dehset kurla cevirseler bile bu kadar kizmazdim) Allah bilir zarari da hangi kurdan hesaplanmistir bunlar.

Dunyada benzeri olmayan tipte enteresan bir sovereign fund’a da gectiler ya; bakarsiniz yakinda halka da kapatirlarsa hesap ta sorulamayacak demektir. Atla deve de degil hani, topu topu 702.115.151 TL; istenirse odenir.

UFRS
3 yıl önce

Sefa bey bu bilançonun doğru olmadığını bilir. UFRS yi bekliyordur yorumlamak için

L
3 yıl önce

borsaya tl uzerinden bildirim yapilmis dolar artisi ve artisin uzun doneli borclara etkisi nedeniyle kambiyo zarari nedeniyle cikmis, asil dolar uzerinden tutulan muhasebe kayitlarina bakmak gerekir ki dolarin dalgalanmasindan etkilenmemis net kar zarar rahat gorulursun