Türk Hava Yolları Yeni Uçağını Tanıttı…

Türk Hava Yolları Yeni Uçağını Tanıttı…

Türk Hava Yolları sosyal medyadan yaptığı paylaşımda Boeing 787-9 uçağını tanıttı.

İşte o video;

Boeing 787-9’dan göz kamaştıran görüntüler!

THY’nin rüya uçağı Boeing 787-9’un özellikleri neler?

ABD’nin Boeing firmasından 25’i kesin, 5’i opsiyonlu olmak üzere toplam 30 adet Boeing 787-9 tipi yolcu uçağını filosuna katacağını daha önce açıklayan Türk Hava Yolları teslim alacağı ilk B787-9’ın kabin içi görüntüleri de yayınlandı. Kompozit malzemeleri gövde ve kanadı da içeren ana yapısının yüzde 50’sini oluşturan ‘rüya uçak’ olarak adlandırılan Boeing 787-9 tipi uçakların ilki 24 Haziran pazartesi günü ABD’den Türkiye’ye yola çıkacak.25 Haziran salı günü İstanbul’a getirilecek olan uçak TC-LLA kuyruk tescili aldı. Dreamlinar’ların 3’ü temmuz, kalan 2’si ise ağustos aylarında filoya katılacak.

THY’nin rüya uçağı Boeing 787-9’un özellikleri neler? İşte Boeing 787-9’dan göz kamaştıran görüntüler. Boeing 787-9 tipi uçağın uzunluğu 63 metre, kanat genişliği 60 metre ve yüksekliği 17 metre…Uçağın menzili ise 14 bin 140 kilometre. Boeing 787’lerin günümüzün aynı büyüklükteki uçaklarından yüzde 20 daha az yakıt tükettiği, diğer uçaklara kıyasla yüzde 20 ile yüzde 45 arasındaki oranda daha çok kargo taşıyabildiği belirtiliyor.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
tehaye
1 yıl önce

elin icadını yüceltmeye devam…altı üstü parasını verdik,aldık kullanacağız bu kadar tantana niye?

haha
1 yıl önce

uçağa isim anketi varmis anlamlarini bilmediğim yabanci kelimeleri oyluyorlar.. Atatürkçü bir kimse olarak yinede Reis isimli bir uçağımız olsun isterim.
oylamaya reis ismi de koyulsaydi…

beğenmeyen arksdaslarimi anlayamam sonuçta ulke yönetmek kolay is değil..! yani ülke zaten kuşatılmış biz muhalif gorunenlerin altindaki ajanları buradan göremiyoruz.. yani kisaca destek olmak en azindan olmalıyız ..