Türk Hava Yolları ve Air Sırbistan işbirliklerini genişletiyor

Türk Hava Yolları ve Air Sırbistan işbirliklerini genişletiyor

Sırbistan ve Türkiye’nin milli havayolları Air Sırbistan ve Türk Hava Yolları işbirliklerini genişletiyor. Yeni iş birliği kapsamında Air Sırbistan, Türk Hava Yolları’nın Kanada’daki ağında yer alan destinasyonlara kendi kodunu ekleyecek.

Sırp ulusal havayolu şirketi, Türk Hava Yolları’nın İstanbul ile Toronto, Montreal ve Vancouver şehirleri arasındaki uçuşlarına “JU” kodunu ekleyerek Air Sırbistan kodunun Kanada pazarında ilk kez yer almasını sağladı. 19 Eylül’den itibaren seyahat için biletler airserbia.com’dan satın alınabiliyor.

Air Sırbistan Uluslararası Bölgeler ve İttifaklar Direktörü Ivana Miklej Moclov açıklamasında:  “Türk Hava Yolları ile uzun süredir devam eden ortaklığımızı geliştirmeye devam ediyoruz. Codeshare anlaşmasının yeni uzantısı sayesinde yolcular, İstanbul üzerinden Kanada’nın üç önemli ve büyük şehrine seyahat etme imkanına sahip olacak. Kanada’ya verilecek hizmet Türk Hava Yolları için büyük önem taşıyor” dedi.

Kanada’daki yeni şehirlerin eklenmesiyle genişleyen kod paylaşımı ağı artık Air Sırbistan’ın pazarlama kodunu eklediği 21 Türk Hava Yolları destinasyonunu da içeriyor. Yıl boyunca Sırp ve Türk havayollarının günlük birden fazla seferiyle Belgrad’a bağlantılı, Türkiye’nin en büyük şehri olan İstanbul’dan uçuşlar mevcut.

Air Sırbistan ve Türk Hava Yolları, karşılıklı kod paylaşımı ortaklığını bugüne kadar birçok kez güçlendirdi. Bu yılın nisan ayında, Sırp ulusal havayolu, Türk Hava Yolları’nın İstanbul ile Sao Paulo arasındaki hizmetine “JU” kodunu ekleyerek Air Sırbistan pazarlama kodunun Güney Amerika pazarında ilk kez ortaya çıkmasını sağladı. Türk Hava Yolları’nın İstanbul’dan Almatı ve Abu Dabi’ye sunduğu seferlere de eklendi. Türk havayolu şirketi, Air Sırbistan’ın Kuzey Makedonya’nın Ohri şehrine yapacağı uçuşlara “TK” kodunu yerleştirdi.

© AirlineHaber.com

Not: Haber sitemizde yapılan havacılık haberleri kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir