featured

Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. 2021 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

 

Küresel uçak bakım onarım (MRO) sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., önceki yıla oranla başarılı bir büyüme ve güçlü bir stratejik ivme gösterdiği 2021 yılı finansal raporlarını açıkladı. Şirket, 2021 yılında bir önceki yıla oranla yüzde 15,7 büyüme sağlayarak 1.034 milyar ABD doları gelir elde etti ve pazar payını yüzde 1,6’ya çıkardı.

2020 yılı itibarıyla küresel çapta etkisini gösteren ve havacılık sektörünü durma noktasına getiren pandemi, havacılık alt sektörlerinden uçak bakım-onarım sektöründe faaliyet gösteren Türk Hava Yolları Teknik A.Ş.’yi de olumsuz yönde etkiledi. Bu olumsuz etkiyi kısa sürede atlatarak 2021 yılında birçok önemli başarıya imza atan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., İstanbul Havalimanı C/D Hangarları için üs bakım yetkisi aldı. İlk kez Boeing 787 tipi uçağın üs bakım faaliyetlerini gerçekleştiren MRO lideri, iniş takımları bakım sayılarını yüzde 40 artırdı ve iniş takımı bakım-onarım kabiliyetlerini genişletti.

Son Dakika Havacılık Haberleri | Türk Hava Yolları, Pegasus, Sunexpress, Corendon, Havacılık, Havayolları, Havalimanları, Havaalanları, THY, Hostes, Pilot, Uçak, Kabin memuru, SHGM, DHMİ WhatsApp Image 2022 03 22 at 13.52.06Şirketin 2021 yılı performansı ile ilgili açıklamalarda bulunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş. Genel Müdürü Mikail Akbulut: “Havacılık sektörünün karşılaştığı en zorlu yıllardan birinin ardından, 2021 yılında kâr edip büyüdüğümüzü gösteren bu rakamları duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. MRO sektörünün ortalama cirosu, pandemi öncesi rakamlara göre yüzde 28 düşüş gösterirken şirketimiz bu süreçte 3. parti gelirlerde yüzde 88 seviyelerine ulaştı.

Kapasitemizi, kabiliyetlerimizi, müşteri portföyümüzü ve personel sayımızı sürekli artırarak büyüme planlarımızı gerçekleştireceğiz. 2022 yılının sonuna kadar, pandemi öncesi dönemde yakaladığımız büyüme ve gelir seviyesini aşmakta kararlıyız. Şirketimize duydukları güven için müşterilerimize teşekkür ediyor, gösterdikleri azim ve özveri için çalışanlarımıza şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.

Küresel çapta geniş bir coğrafyaya yayılan birçok havayolu kuruluşuna komponent ve uçak bakım hizmeti sunan Türk Hava Yolları Teknik A.Ş., 2021 yılında 672 uçağa üs bakım hizmeti sağladı, 216 iniş takımına ve 100.000’den fazla komponente bakım-onarım hizmeti sundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

15 Yorum

 1. 2 sene önce

  Temmuz aralık geriye dönük alacağım var.Hiç %80 zam yaptık diye böbürlenmeyin. %30 u zaten pandemide benden kestiğinizdi. Emeğimi çaldınız hakkıma girdiniz.

  Cevapla
 2. 2 sene önce

  Değişmeyen tek şey değişimdir . iktidara oy vermekten vazgeçerseniz herşey değişir.

  Cevapla
 3. 2 sene önce

  Biz taşeronu kaldırın diyoruz beyefediler yeni ihale açıp taşerona devam diyor nasıl balı bir iş se bu bir türlü vazgeçemiyorlar. Kim zengin edilecek acaba hangi paravan şirket.Umudumu kestim artık burayada birdaha yazmayacağım çünkü hiç bir şey değişmiyor.

  Cevapla
 4. 2 sene önce

  Bu kadar kar ediyorsa taşeron çalıştırmayı da bırakmalı kul hakkına girmemeli.

  Cevapla
 5. 2 sene önce

  Bismillahirahmanirahim ALLAH Azze ve celle şirketimize zeval vermesin ben ben her zaman dua ediyorum inşallah ALLAH’IN izniyle dünyada en çok kar eden biz oluruz kazasız belasız İnşallah önümüz daim yolumuz açık olsun inşallah

  Cevapla
 6. Mikail uyanıksın sıcak odanda kim bilir maaşın ne kaç maaşın var bedava şirket aracı kul hakkı yedin başkalarının hakkını yiyerek torpille genç yaşında hızlıca o koltuğa oturdun Allah büyük kimsenin yaptığı yanına kalmaz ordan düşünce canın daha çok yanacak düştüğünde yanında olucam bekle

  Cevapla
 7. 2 sene önce

  Mikail Bey, Allah Rızası için bu SAF sömürüsünü 31 Mart 2022 de bitirin.yeter artık bu bir zulüm oldu insanlara, bilgi vermeyen, değer verilmeyen insanlar olduk.2yıllık sözleşmede 1+1+1 olarak 5 yılı doldurduk.Mikail Bey, bu taşeron işçilerinizede sahip çıkın lütfen.

  Cevapla
 8. 2 sene önce

  Mikail akbulut beni işten attın seni hiç unutmadım ilk fırsatta yakana yapışıcam 3 yıldır işsizim

  Cevapla
 9. 2 sene önce

  Beni meth etme kardeşim bana para ver

  Cevapla
 10. 2 sene önce

  Fark nerede? Fark dağa kaçmış, dağ varlık fonuna gitmiş, varlık fonu kamu bankalarına gitmiş, kamu bankaları kredi vermiş, krediler garantili yolcu,araç için köprü, otoban, havalimanına olmuş. Teknik a.ş çalışanı da hani bana zam, hani bana geriye dönük alacağım demiş. Kıssadan hisse.

  Cevapla
 11. 2 sene önce

  Net kar 90M$. Peki soru şu aradaki fark nerede?

  Cevapla
 12. 2 sene önce

  1milyar $ ciro ise yarısi net kardır Allah daha çok kazanmayı nasip etsin inşallah şirketimize tabi burda sözleşmede heba edilen 6 aylık geriye dönük çalışanların hakkınida sayın yönetimimiz göz önünde bulundurursa tüm çalışanlar daha mutlu olucaktir

  Cevapla
 13. 2 sene önce

  Şunu anlamadim, bu 1 milyar dolar ciro mu yoksa net kâr mı? Ortada çok ciddi bir para var. Eğer net kâr ise valla helal olsun. Şirketi tebrik ederim. Allah zeval vermesin.

  Cevapla
 14. 2 sene önce

  Şirketimize Allah zeval vermesin.Daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyorum.

  Cevapla
 15. 2 sene önce

  Şirket alım yapmadı ve 5 yıllık kariyerimiz tecrübemiz şeflerin keyfine göre harcanarak lojistik ve depoya gönderildik.. Bizim vefa saydığımız durum meğer bazılarının fırsatı olmuş..

  Cevapla