Türk Hava Yolları, SAW’ın yüzde 80’ine talip oldu

Türk Hava Yolları, SAW’ın yüzde 80’ine talip oldu

Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, Malaysia Airports Holdings BHD’a ait olan Sabiha Gökçen havalimanından hisse almak için görüşüyor

 THY’nin, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan hisse almak için görüşmeler yaptığı belirtildi. Konuya yakın 5 kaynağın Bloomberg’e verdiği bilgiye göre Türk Hava Yolları Anonim Ortaklığı, Malaysia Airports Holdings BHD’a ait olan Sabiha Gökçen havalimanından hisse almak için görüşüyor

Bloomberg haberine göre iki kaynak THY’nin Sabiha Gökçen’de yüzde 80 civarında hisse almak için görüştüğünü iddia etti. Başka bir kaynak ise fiyatın yüzde 80 hisse için 750 milyon euro civarında olabileceğini söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı’nın sahibi olan Malaysia Airports konuya ilişkin yorum yapmadı.

Türk Hava Yolları ( THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı ise spesifik bir havalimanı vurgusu yapmadan temel faaliyet alanları içinde kalan havalimanı işletmecilerinin hisselerini satın almakla ilgilendiklerini söyledi.

“DÜNYA İZLEYECEK”

Aynı zamanda şirketin icra komitesi başkanı olan Aycı, bugün düzenlenen telekonferansta THY’nin Sabiha Gökçen havalimanının hisselerini Malaysia Airports’tan almak için görüştüğü haberinin sorulması üzerine şu cevabı verdi:

“Aslında spesifik bir havalimanından bahsetmek doğru olmaz. Temel faaliyet alanımız içinde kalan (havalimanı) operatörlerin hisseleriyle ilgileniyoruz.”

Aycı soruya cevap verirken yüksek kâr marjı olan alanlarla ilgilendiklerine dikkat çekti.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör