Türk Hava Yolları Kabin Memuru ve Pilotları İşten Çıkartacak mı?

Türk Hava Yolları Kabin Memuru ve Pilotları İşten Çıkartacak mı?

İŞTEN ÇIKARTMALAR YAŞANACAK MI?

Boeing 737 Max’ların belirsizliği süre dursun bir çok şirket personel fazlası sebebiyle pilot ve kabin memurlarını işten çıkartmaya başladı. Southwest ten sonra Ryanair de 400 pilot ve 500 kabin memurunu işten çıkaracağını açıkladı .

THY DE DURUM NE ?

Türk Hava Yolları büyüme hedeflerine göre personel alımı yapacaktı ancak 24 adetlik B737 Max uçakları tüm planları alt üst etti. Birde üzerine Körfez ülkelerine giden pilotlar da eklenince durum iyice karmaşık hale geldi.

Bir uçak için uçuş saatlerine göre personel alımı yapıldığı göz önünde bulundurulsa 24 uçak için kabinde fazla personel var gibi gözüküyor. Pilot açısından bakacak olursak da alımların devam ettiği bu süreçte en kötü tip değişiklikleri ile durum dengelenebilir.

Dünya genelinde yaşanan uçak sıkıntısı karşısında Türk Hava Yolları’nın nasıl bir yol izleyeceği bilinmezken kabin personelleri hakkında vereceği karar da merakla bekleniyor. Daha önce yaşanan bu türlü durumlarda genellikle en son işe alınan personelin ücretsiz izinleriyle başlayan süreçler vuku bulmuştu.

 

Serdar BAŞAĞAOĞLU

Geri

24
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Neyin kafası

Yahu işten çıkaracak olsa habire yeni ilan yayınlar mı. 737 hariç tüm filolar 100 saate yakın uçuyor. Sefer iptalleri var ekipsizlikten ve ucaksizliktan. Başka şirketten 10 tane 737 kiralamayı düşünen şirket kimi çıkarsın işten. Ryan dan çıkanlar beğenseler şartları, onları havada kapacak şirket

BELUGA

Hakikaten neyin kafası ? Kokpit demiyor ki. Kabin diyor. Sen neyin kafasındasın ? 10 tane kiralanacak bir yer yok! Bunu da unut. Anca kışa. Uçak sıkıntısı var piyasada.

Belugacik

Okumayı öğren önce. Başlıktan başlayabilirsin. Ayrıca anca kışa dediğin önümüzdeki ay Eylül zaten

İşten atacaklarına

Yönetici tayfası biraz tasarruf etsin lüks yaşantılarından kolay söylemesi işten çıkarmanın Allah kimseyi işinden etmesin emekçi işçi bunlar şirketlerin bel kemikleri torpille işe alıp birşeye faydası olmayanları şirkete dahi uğramayanları atsınlar işten km larına sıra gelmez onlardan malum THY arka bahçe:)

37'ci

737 Maxlar uçmadığı halde ev yüzü gördüğümüz yok. Kokpit personelinde ciddi eksik var hatta. Kabine gelince, birkaç sene önce de personel fazlası var dediler, zamdan feragat edildi. Sonrasında anlaşıldı ki öyle fazla filan yok. Kimbilir ne için blöf yapılıyor.

düşüncesindeyim.

Bu duyumları nereden alıyorsunuz?

Anlaşıldı

Ateş olmayan yerden duman çıkmamış. Anlaşılan duyumlar doğru 🙁

Ali

Ki bizler 11 Eylül saldırılarında bile işçi çıkarılmasın diye maaşlarımızdan yüzde 10 kesintiye razı olduk .Insallah kimse işten çıkarılmaz.

teknik

verin maxleri alin paranizi alin 777 yada 737 800 900 ! yönetici basiretsizligi yüzünden insanlar madur edilmemeli

Tutmayın Küçük Enişteyi

Yahu klavye delikanlılığı yapmayın. Azıcık AST üst olayına saygı duyun!

enişteinthe house

suanki hukumet değişse ki merak etmeyin Yatin kalkin cumhurbaskanina dua edin. bu millet sizden hesabini sormayacak sanmiyorsunuz çoğunuz ülkeyi terkedecek kaçacaksınız ama Allah büyük orada da kim bilir neler göreceksiniz.

Mehöet

Ateş olmayan yerden duman çıkmaz. Max yüzünden ya da başka sebepten farketmez, sonuç olarak çıkartmaya karar verilmiş mi verilmiş.

Ali

Şirket şu an her hatta yuzde 95 dolulukla uçarken niye işçi çıkartsın

Hojam

Hojam neyin kafasıyla nereye uçuyorsun ? Nerde %95? Ayrıca 24 uçak demiş. Ona göre alım yapıldı haklı. Şirketin 70 saatte sabitleyecek hali yok ya. Bu şirket ikram Sepeti sunarken sandviçe bile döndü. Tabiki işine gelmezse km da çıkartır.

Sorun inşallah çözülür

Bilal ekşi açıklama yapmıştı ağustos sonuna kadar max 737 lerin sorununun çözülmesini bekliyoruz diye inşallah çözülür

Twitter

Twitter’dan öyle yazmıştır. AA veya diğer şirketler en az 2020 Eylül’e kadar uçuşlara kapattı Maxleri. Ücretsiz izin olursa 2020 ye kadar beklenecek el mahküm . Gerçi o tarihte de çözülür mü bilmem.