featured

Türk Hava Yolları ‘İstiklal’in Sesi’ni duyurmaya devam ediyor

Pandemi dönemindeki başarılı yönetim performansıyla ülkemizi gururlandıran milli bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yolları, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulünün 100. Yılı ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü’ne özel “İstiklal’in Sesi” adıyla bir film hazırladı.

Filmde orkestranın çaldığı İstiklal Marşı ile 8 seneyi aşkın sürede memleketin her köşesinde kaydedilmiş doğal sesler bir arada kullanılarak özel bir ses mühendisliğine de imza atıldı. Doğal sesler ve işlemlerden geçirilmiş sesler birlikte kullanılarak, İstiklal Marşı’nın ritmine uygun olacak bir şekilde işlendi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı filmle ilgili olarak “İstiklal Marşımızın kabulünün 100. yıl dönümünde, Vatan Şairi Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını saygı ve rahmetle anıyorum. Yoğun işgal girişimlerine karşı halkımızın kahramanca mücadele ettiği bir dönemde kaleme alınan İstiklal Marşı, bize en zor zamanlarda bile azim ve kararlılıktan vazgeçmememiz gerektiğini gösteren en önemli metinlerden biridir. Biz de ülkemizin milli bayrak taşıyıcı havayolu olmanın verdiği sorumlulukla zor zamanları başarıyla yönetip ‘İstiklal’in Sesi’ni dünyanın dört bir yanında duyurmaya devam edeceğiz.” açıklamasında bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 Yorum

 1. 3 sene önce

  İşte feraset, İşte fazilet, iste cesaret, iste ADAM GİBİ ADAMLIK.

  Cevapla
 2. 3 sene önce

  Herşey güzelde şu taşarönleride aileden sayılsa da dışlanmaktan kurtarsanız N MMUTLU TÜRK’ÜM DİYENE

  Cevapla
 3. 3 sene önce

  Pandemi dönemindeki başarılı yönetim performansıyla ülkemizi gururlandıran milli bayrak taşıyıcı havayolu Türk Hava Yollarının Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Sayın M. İlker Aycı ya bu kutsal görevinde başarılarının devamını dilerim. Not: her gönülde bir aslan yatar.

  Cevapla
 4. 3 sene önce

  İstiklâl marşını duydunuz, güzel kulak verdiniz lakin teknisyenlerin ve THY Teknik çalışanlarının söylediklerini hiç duymadınız, hiç kulak asmadınız İlker Bey… Önceden geliyordunuz çay ocağına, hangara. Aidiyet duygusundan konuşuyorduk. Özlettiniz kendinizi gelinde size anlatalım sorunları. Bizim deve kadar sorunlar size ulaşana kadar pire oluyor herhalde. Herşey gülük gülistanlık değil maalesef.

  Cevapla
 5. 3 sene önce

  Oy için açılım ayağına Türk diye bir şey yoktur, Türklük faşistliktir,Türk demeyelim diyenler koltuk sallanınca bir anda Türk ve yerli ve milli ! oldular şimdi de istiklal’den bahsediyorlar ama yemezler !

  Cevapla