Türk Hava Yolları Check-in Sistem Arızası Sorun Yarattı

Türk Hava Yolları Check-in Sistem Arızası Sorun Yarattı

The Duke of Edinburgh’s International Award-Edinburgh Enternasyonal Ödül Vakfı Genel Sekreteri John May,Türkiye’nin en büyük kentine gönüllü bir gezi düzenleyerek 28 Temmuz’da İstanbul’a TK1980 ile  uçtu. İstanbul’a geldiğinde havalimanından ayrılarak oteline gitti ve tek bir kabin bagajı vardı.

2 Gün sonra İstanbul’dan evine dönüş için TK1987 uçağına binmek istedi ama yer görevlileri dönüş parkurunun biletinde görünmediğini dolayısı ile biletin geçersiz olduğunu izah ederek check-in işlemini yapmadılar.  Yani dönüş bileti geçersizdi.

Türk Hava Yolları birçok havayolu ile ortak olarak, ilk uçuşta No-show varsa bileti iptal ediyor.

May’ın rezervasyon için bilgisayar kaydına bakıldığında  şu ifadeler çıkıyor; “Pax [yolcu] geç kaldı – check-in sırasında görülmedi.”

May, bilgisayar rezervasyon kaydının hatalı olduğuna dair itirazda bulundu. Kapıya erken geldiğini açıklamak için Türk Hava Yolları ile temasa geçti ve uçuş kartı kısa bir süre için sorgulandı: Elektronik okuyucu tarafından reddedildi ve manuel olarak tekrar kontrol edildi.

Bir Türk Hava Yolları sorumlusu, tek seçeneğin Heathrow’a yeni tek yönlü bilet almak olduğunu söyledi.

Sonunda Türk Hava Yolları check-in sistemi ile ilgili bazı teknik sorunlar olduğunu bildirerek, olağandışı bir durum yaşandığını açıkladı ve özür diledi. Zararın karşılanacağı bildirdi.

Çok öfkeli olan May anında hızla neşelendiğini ve tüm sıkıntılarını unuttuğunu açıkladı

 

The Duke of Edinburgh’s International Award: 14 ile 24 yaşları arasındaki tüm gençlerin katılabileceği kişisel gelişim programıdır. Programının amacı gençleri, kendi hayatlarında, yaşadıkları toplumda ve dünyada bir fark yaratmalarını sağlayacak yaşam becerileri ile donatmaktır. 1956 yılında Edinburgh Dükü Prens Philip tarafından kurulduğundan bu yana, 140 ülkede ve bölgede 8 milyonu aşkın genç Ödül Programına katılmıştır. Türkiye’de 2003 yılından bu yana 3000’i aşkın genç Ödül Programını tamamlamış; 2020’ye kadar hedefimiz 20,000 gence ulaşmaktır.

Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.