Türk Hava Yolları, APEX tarafından “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi.

Türk Hava Yolları, APEX tarafından “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi.

Misafirlerine, dünyanın 126 ülkesini keşfetme ayrıcalığı sunan Türk Hava Yolları dünyanın en güvenilir ve saygın havacılık organizasyonlarından biri olarak kabul gören APEX (Havayolları Yolcu Deneyimi Derneği) tarafından “2020 Yılının Beş Yıldızlı Küresel Havayolu” seçildi. Türk Hava Yolları’nın bulutların üzerinde sunduğu konfor ve sağladığı yolcu memnuniyeti bu ödül ile APEX tarafından da onaylanmış oldu.

Küresel seyahat uzmanları, 9 Eylül’de, APEX Resmi Havayolu Değerlendirmeleri ™ ‘nin açıklandığı APEX / IFSA Ödülleri için Los Angeles Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Değerlendirmede yolcular, Temmuz 2018 ile Haziran 2019 arasında, dünya çapında yaklaşık 600 havayolu şirketinin bir milyonun üzerinde uçuşunu puanlayarak 2020 yılının yıldızlarını seçtiler. Havayolu şirketleri; koltuk konforu, kabin servisi, yiyecek ve içecek, eğlence ve Wi-Fi kategorilerinde beş yıldız üzerinden değerlendirildi. Değerlendirme sonucunda bayrak taşıyıcı üst üste üçüncü kez beş yıldız ortalaması ile ödüllendirildi.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı M. İlker Aycı ödülle ilgili yaptığı açıklamada; “Türk Hava Yolları olarak misafirlerimize seyahatlerinin her aşamasında mükemmelliği sunmayı hedefliyoruz. Dreamliner tipi uçaklarımızda yenilenen Business Class kabin tasarımımız, havacılık endüstrisinde çığır açan yeni evimiz İstanbul Havalimanı ve bulutların üzerindeki ayrıcalıklı hizmetlerimiz ile bir değişim yaşıyoruz. Bu değişimin yolcularımız tarafından beş yıldızla ödüllendirildiğini görmek mutluluk veriyor. APEX’e ve birlikte uçtuğumuz tüm değerli konuklarımıza, bu gayretimizi görüp takdir ettikleri ve bizi bu değerli ödüle üst üste üçüncü kez lâyık gördükleri için sonsuz teşekkür ediyoruz.” dedi.

APEX; ikram, uçak içi eğlence, koltuk konforu ve Wi-Fi gibi hizmet başlıklarına yönelik yolcuların sağladıkları geri bildirimleri, değerlendirme süreçlerinin tamamı için tek kaynak olarak değerlendiren ilk derecelendirme programı olarak öne çıkıyor.

Apex Hakkında:

APEX Resmi Havayolu Derecelendirmesi™, tarafsız, üçüncü parti yolcu geri bildirimi ve görüşlerinin APEX ile Concur® firmasının ortaklığında TripIt® isimli dünyanın en yüksek puanlı seyahat planlama uygulaması ile toplanmasına dayanmakta. Beş yıldızlı bir sitem kullanarak 1 Haziran 2018 ile 30 Temmuz 2019 tarihleri arasında yaklaşık 600 havayolunun icra ettiği bir milyonun üzerinde sefer yolcular tarafından puanlandı. Aynı ekranda yolculardan koltuk rahatlığı, kabin hizmeti, yiyecek ve içecekler, eğlence ve Wi-Fi olmak üzere beş farklı alt kategoride anonim olarak puanlama yapmaları istenmekte. Tek ekranda puanlama imkânı sayesinde havayolu yolcuları uçuşlarını 15 saniyeden kısa süre içinde değerlendirebilmekte.

 

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

2 Comments
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
tehaye
11 ay önce

Apex’e mamayı vermiştir ödülü almıştır…Ayrıca thy ne zaman 5 yıldızı alır o zaman belki hakkıyla ödül alabilir…

les petit
11 ay önce

5 star airlines :
Aeroflot Russian Airlines
Air Canada
Air New Zealand
All Nippon Airways
American Airlines
Asiana Airlines
Austrian Airlines
Cathay Pacific
China Airlines
Delta Air Lines
Emirates
Etihad Airways
EVA Air
Finnair
Garuda Indonesia
Japan Airlines
Korean Air
LATAM Airlines
Lufthansa
Qantas Airways
Singapore Airlines
Qatar Airways
Swiss International Air Lines
Turkish Airlines
Virgin Atlantic
Yorumsuz.