Turizmcilerden Atatürk Havalimanı İçin Öneri

Turizmcilerden Atatürk Havalimanı İçin Öneri

Atatürk Havalimanı arazisine Paris’in Disneyland modeliyle eğlence merkezi kurulmasını öneren turizmciler ‘Bu modelle İstanbul’a 30 milyon turist çekebiliriz’ diyor.   
Bu yılın sonunda 3. Havalimanı’na taşınması planlanan Atatürk Havalimanı arazisinin akıbeti merak konusuyken, İstanbullu turizmcilerden cazip bir öneri geldi. Atatürk Havalimanı 3. Havalimanı’na taşındığında İstanbul’a inen turist sayısının 200 milyona çıkacağını hatırlatan İstanbul Turizm Derneği (ISTTA) İkinci Başkanı Halil Korkmaz şunları kaydetti:

HEDEF 30 MİLYON TURİST ÇEKMEK

“Biz Atatürk Havalimanı arazisine Paris’teki Disneyland gibi bir eğlence merkezi açıp, Londra’daki London Eye gibi simge bir yapı inşa edersek başta Uzakdoğu ve Ortadoğu olmak üzere dünyanın eğlence merkezi haline gelebiliriz. Böylece İstanbul’a yılda 30 milyon, Türkiye’ye 100 milyon turist çekmemiz işten bile değil.”

Dünya bizi gıptayla izliyor 

Başta Almanya olmak üzere Avrupa ülkelerinde Türkiye aleyhinde yapılan lobi çalışmalarının sonuçsuz kaldığına dikkat çeken Halil Korkmaz, şunları kaydetti: “Almanya Türkiye’ye seyahatte güvenlik açığı olduğuna dair vatandaşlarını uyardı. Ama bugün Türkiye’ye gelen rezervasyonların en fazla olduğu ülke Almanya. Türkiye’nin bu başarısını dünya gıptayla izliyor.”

Geri

2
Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

En Yeniler Eskiler Beğenilenler
GÖRÜŞTÜR.

insanlar ne olursa olsun görüşlerini ortaya koymalı. Birilerine komik bile gelse. Saçma dediğimiz 10 değişik görüşten bir tane iyi bir fikir çıkabilir. Yorumları yazarken kırıcı olmamaya dikkat etmekte fayda var.

yavuz

Yıllık istanbula 10 milyon turist geliyor. Cakma disneyland la nasil 30 milyon olacak cok merak ettim. Bunu cok parlak bir fikir gibi sunmak komik