TUI’NİN UÇAK KRİZİ THOMAS COOK’U DA ETKİLEDİ

TUI’NİN UÇAK KRİZİ THOMAS COOK’U DA ETKİLEDİ

Avrupa seyahat pazarının ikinci büyük grubu Thomas Cook, TUI’DEKİ UÇAK KRİZİNDEN ETKİLEDİ

Thomas Cook, TUIfly ile tatile gönderdiği 900 müşterisini geri getirmek için kendi havayolu şirketi Condor’u devreye soktu.

TUI’nin havayolu şirketi TUIfly’da personelin grubun yeni bir havayolu şirketi yapılanmasına gitmesini protesto için toplu sağlık raporu alma eylemi, en büyük rakibi Thomas Cook’u da etkiledi.

Olaydan 7 Ekim Cuma günü 9 bin 700 TUI müşterisi etkilenirken Thomas Cook’un da; Thomas Cook, Neckermann Reisen, Bucher Last Minute ve Öger Tours markalarının TUIfly uçakları ile tatile giden 900 müşterisi mağduriyet yaşadı.

Thomas Cook, İspanya’nın Kanarya adaları ve Yunanistan’ın Girit, Korfu, Rodos ve İstanköy (Kos) adasındaki müşterilerini getirmek üzere kendi bünyesindeki havayolu şirketi Condor ile ek seferler düzenlemek durumunda kaldı.

Yönetimi Condor ile düzenlenecek ek seferlerin 11 Ekim 2016 tarihine dek süreceğini bildirdiler.

Aynı zamanda TUI yönetiminin çalışanlarının taleplerini dinlemek üzere çalışanların temsilcileri ile Kasım 2016’da toplanacağı açıklandı. TUI Denetleme Kurulu’nun, 26 Ekim’de çalışanların tepkisine yol açan Etihad ile yeni bir tatil uçuşları yapacak şirket kurma planı ile ilgili karar vermeyeceği, kararın personel ile görüşmeden sonraya ertelendiği bildirildi.

Geri

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

0 Comments
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör