TUI, Rusya’da Kendi Havayolunu Kuruyor.

TUI, Rusya’da Kendi Havayolunu Kuruyor.

Rusya’da kendi havayolunu kuran tur operatörlerine TUI de katılıyor.

 
Rusya’da  peş peşe yaşanan havayolu şirketleri iflasları üzerine tur operatörleri kendi havayolu şirketlerini kurmaya yöneldi. TUI Rusya CEO’su Taras Demura, Ural Airlines ve Iflay’dan alacakları uçaklarla kurulacak hava yolu şirketini 2018’de faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Thomas Cook’un Rusya’daki şirketi Intourist kendi havayolu şirketini kuracağını açıklamasının ardından TUI Rusya’dan da benzer açıklama geldi. Moskova’da basın mensupları ile bir araya gelen TUI Rusya CEO’su Taras Demura, Ural Airlines’tan 3 adet A321 ve Iflay’dan 2 adet A330 uçağı alarak kendi havavolu şirketlerini kuracaklarını, şirketi 2018 sezonunda faaliyete geçirmeyi planladıklarını söyledi.
Demura, TUI Rusya olarak kuracakları hava yolu şirketinin Rusya’nın 4 bölgesinden Türkiye’ye direkt uçuşlar düzenleyeceklerini, Krasnodar, Novosibirsk, Rostov-on-Don ve Mineralnıye Vodı’den sefer yapacaklarını belirterek TUI’nin Rusya’dan operasyon düzenlediği şehir sayısı da 6’dan 10’a yükseleceğini söyledi.
Geçtiğimiz günlerde Thomas Cook’un Rusya’daki şirketi NTK Intourist de  kendi hava yolu şirketini kurmayı planladığını açıklamıştı.
Rusya’da faaliyet gösteren Türk kökenli tur operatörlerinin hepsi kendi havayolu şirketleri var.
Rusya’daki diğer tur operatörlerinin kendi havayolu şirketlerini kurma girişimi, Vim Avia’nın iflasıyla gündeme geldi. (TurizmGazetesi)
Geri

Kimler Neler Demiş?

1000

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.